Analýza užití digitalizace na radiodiagnostickém pracovišti

Název práce: Analýza užití digitalizace na radiodiagnostickém pracovišti
Autor(ka) práce: Potančok, Martin
Typ práce: Bakalářská práce
Vedoucí práce: Kunstová, Renáta
Oponenti práce: Plšková, Lenka
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
Bakalářská práce je zaměřena na oblast digitalizace lékařské dokumentace radiodiagnostického pracoviště zdravotnického zařízení. Cílem práce je představit proces digitalizace lékařské dokumentace radiodiagnostického pracoviště, analyzovat efektivnost změny a vypracovat doporučení pro nedigitalizovaná pracoviště. Úvodní část pojednává o legislativních a technologických předpokladech digitalizace. Druhá část se zaměřuje na reálnou případovou studii průběhu procesu zavádění digitalizace. Jedná se o modernizaci celého oddělení radiodiagnostiky okresní nemocnice střední velikosti. Nejvýznamnější je třetí část, která obsahuje analýzu efektivnosti zavedení digitálního provozu. Je zde také porovnání s analogovou variantou. Poslední část tvoří doporučení ohledně výběru a postupu zavádění nových technologií na nedigitalizovaná radiodiagnostická pracoviště a to jak pro ty nejmenší, tak pro středně velká.
Klíčová slova: radiologie; PACS; digitalizace; radiologický informační systém; nemocniční informační systém; DICOM; legislativa; efektivnost
Název práce: An analysis of the use of digitalization in the department of radiology
Autor(ka) práce: Potančok, Martin
Typ práce: Bachelor thesis
Vedoucí práce: Kunstová, Renáta
Oponenti práce: Plšková, Lenka
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
This bachelor thesis is focused on the digitalization of medical records in the departments of radiology in hospitals. The aim of this thesis is to introduce the process of the digitalization of medical records in the departments of radiology, analyze the effectiveness of changes and make recommendations for non digitalized departments. The introductory section deals with the legislative and technological background of the digitizing. The second part is focused on a real case study of the implementation process. It is a modernisation of the whole department of radiology in a medium-size district hospital. The third, and most important, section contains the analysis of the implementation. There is also a comparison with the analogue option. The last section consists of recommendations for the selection process and the implementation of new technologies for non-digitalized departments of radiology for both the smallest and medium sizes.
Klíčová slova: legislation; PACS; digitalizing; radiology; radiology information system; hospital information system; DICOM; efficiency

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Přidělovaná hodnost: Bc.