Analýza motivace a spokojenosti zaměstnanců firmy

Název práce: Analýza motivácie a spokojnosti zamestnancov firmy
Typ práce: Diplomová práce
Abstrakt:
Práca sa zameriava na motiváciu a spokojnosť zamestnancov firmy. Jej cieľom je zanalyzovať faktory výkonnosti a spokojnosti pracovníkov malej firmy a na základe tejto analýzy navrhnúť opatrenia, ktoré by zmienenú situáciu vo svojich dôsledkoch mohli riešiť. V teoretickej časti je poukázané na motiváciu a jej význam pri pracovných procesoch, na jej typy a rôzne koncepcie v rámci pracovnej motivácie. Ďalej sa práca venuje stimulačným prostriedkom, faktorom, ktoré môžu ovplyvňovať pracovný výkon a spokojnosť zamestnancov a motivačnému programu spoločnosti. V praktickej časti je predstavená skúmaná firma a zanalyzovaná motivačná štruktúra zamestnancov prostredníctvom dotazníkového vyšetrovania. Z výsledkov výskumu sú navrhnuté odporúčania pre podnik, ktoré by mali zlepšiť súčasnú situáciu vo firme. V závere práce sa nachádzajú všetky zhrnuté zistené poznatky z výskumu a konštatovania ohľadom ďalšej motivácie zamestnancov.
Klíčová slova: motivácia; Stoewerov test; pracovná spokojnosť; stimulácia
Název práce: Analýza motivace a spokojenosti zaměstnanců firmy
Typ práce: Diplomová práce
Abstrakt:
Práce se zaměřuje na motivaci a spokojenost zaměstnanců firmy. Její cílem je zanalyzovat faktory výkonnosti a spokojenosti pracovníků malé firmy a na základě této analýzy navrhnout opatření, které by zmíněnou situaci ve svých důsledcích mohli řešit. V teoretické části je poukázáno na motivaci a její význam při pracovních procesech, na její typy a různé koncepce v rámci pracovní motivace. Dále se práce věnuje stimulačním prostředkům, faktorům,které mohou ovlivňovat pracovní výkon a spokojenost zaměstnanců a motivačnímu programu společnosti. V praktické části je představená zkoumaná firma a zanalyzovaná motivační struktura zaměstnanců prostřednictvím dotazníkového šetření. Z výsledků výzkumu jsou navržené doporučení pro podnik, které by měli zlepšit současnou situaci ve firmě. V závěru práce se nachází veškeré shrnuté zjištěné poznatky z výzkumu a konstatování ohledně další motivace zaměstnanců.
Klíčová slova: Stoewerův test; pracovní spokojenost; stimulace; motivace
Název práce: Analysis of motivation and satisfaction of employees of the company
Typ práce: Diploma thesis
Abstrakt:
The diploma thesis focuses on the motivation and satisfaction of employees. Its aim is to analyze the factors of performance and satisfaction of workers of a small company and based on this analysis to propose measures that could help to solve the consequences of the analyzed situation. The theoretical part is devoted to motivation and its importance in the processes, its types and different concepts in the context of work motivation. Further, the thesis pays attention to stimulating factor that may affect the work performance and employee satisfaction and to the motivation program of the company. The practical part presents the studied company and analyzes the incentive structure through questionnaire investigation. Based on the research I suggest recommendations that could improve the current situation in the company. In conclusion of the thesis, I will summarize all the obtained knowledge and findings from research regarding to the further operation of the company in terms of motivation of employees.
Klíčová slova: job satisfaction; Stöewer test; stimulation; motivation

Informace o studiu

Typ studijního programu: Magisterský studijní program
Přidělovaná hodnost: Ing.