Analýza možnosti nasazení Windows 10 na VŠE

Oponenti práce: Galba, Alexander
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
Tato práce se zabývá nejnovějším operačním systémem společnosti Microsoft Windows 10 a jeho možným nasazením na VŠE. Práce je rozdělena do několika částí. V první části popisuje stručnou historii od samotného počátku operačního systému Windows až po současnou verzi Windows 8.1. Hlavní část práce tvoří analýza nasazení operačního systému Windows 10, který dorazí na trh v létě 2015. Jsou zde popsány nejzásadnější novinky toho operačního systému oproti předchozím verzím. V bakalářské práci je využívána jediná dostupná verze, která je zpřístupněna v rámci testovací komunity Insider. Dále jsou zkoumány počítačové sestavy, veškeré instalované aplikace na VŠE a další data potřebná k analýze.
Klíčová slova: Microsoft; Windows Insider; Kompatibilita aplikací; Historie Windows; Windows 10
Název práce: Analysis of possible deplyment of Windows 10 at the University of Economics
Autor(ka) práce: Jaroš, Filip
Typ práce: Bachelor thesis
Vedoucí práce: Pavlíček, Antonín
Oponenti práce: Galba, Alexander
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
This thesis deal with the newest operating system Windows 10 from Microsoft and its possible deployment at the University of Economics. In the first part, it describes a brief history from the very beginning of the Windows operating system to the current version of Windows 8.1. Afterwards, the thesis deals with the introduction of Windows 10, which arrives on the market in the summer of 2015. There are described the most significant updates of Windows 10 in comparison to previous versions. In the Bachelor's thesis is used the only available version, which is accessible under the test community Insider. At the end are analyzed computer assembly, all installed applications at University of Economic and other necessary data.
Klíčová slova: Microsoft; Windows Insider; Windows history; Application Compatibility; Windows 10

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Přidělovaná hodnost: Bc.