On-line účetnictví v ČR

Oponenti práce: Pašek, Milan
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
Bakalářská práce se v teoretické části zabývá definicemi pojmů, které poté provází celou praktickou část. Hlavním pojmem, který je zde definován je CLOUD, který je v nynější době často zaměňován za pojem on-line, ale po hlubším zkoumání tohoto pojmu jsou zřetelné rozdíly. Dalšími definovanými a vysvětlenými pojmy jsou EDI technologie, OCR technologie a ERP systémy. V praktické části se poté využívají definice z teoretické části a je zvoleno 7 podniků, které v České republice nabízejí platformy pro on-line účetnictví. Každá společnost je zkoumána zvlášť a na konci každé kapitoly je individuální zhodnocení dané platformy. V závěru je poté uvedeno souhrné zhodnocení všech platforem dohromady.
Klíčová slova: On-line účetnictví; CLOUD; ERP; Share accounting; Platformy pro účetnictví
Název práce: On-line accounting in Czech republic
Autor(ka) práce: Ševcovic, Michal
Typ práce: Bachelor thesis
Vedoucí práce: Pelák, Jiří
Oponenti práce: Pašek, Milan
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
In its theoretical part, the bachelor thesis defines terms appearing throughout the practical part. The main definition is that of the term CLOUD which is frequently mistaken for the term on-line these days. At a closer look, however, clear distinctions between the two appear. EDI and OCR technologies along with ERP systems are the next terms defined and explained. In the practical part, the terms previously defined are then applied in practice, looking at 7 selected companies offering platforms for on-line accounting in the Czech Republic. Every company is analysed separately, each chapter being concluded by an evaluation of the given platform. By way of conclusion, the thesis offers a comprehensive evaluation of all the platforms.
Klíčová slova: Platforms for accounting; CLOUD; Share accounting; On-line accounting; ERP

Informace o studiu

Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Přidělovaná hodnost: Bc.