Výroční zasedání a slavnostní promoce CEMS v Bruselu

18. listopadu
2014

Ve dnech 27. – 29. listopadu 2014 se v Bruselu uskuteční jedno z nejdůležitějších zasedání globální aliance CEMS, tak zvaný CEMS „Annual Events“. Každý rok je vybrána jedna z 29 partnerských univerzit, která bude CEMS Annual Events hostit. V letošní roce se jedná o belgickou Louvain School of Management.

Během letošního 26. zasedání se setká téměř 3.000 členů CEMS komunity na jednom místě – absolventi a jejich příbuzní, vedení aliance, akademičtí pracovníci, firemní zástupci a absolventi ze všech 29 partnerských univerzit. Za VŠE budou program CEMS reprezentovat: prof. Ing. Hana Machková, CSc. (rektorka, členka Strategického výboru), prof. Ing. Ivan Nový, CSc. (děkan Fakulty podnikohospodářské, na které se program CEMS vyučuje), doc. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D. (prorektor pro zahraniční vztahy a informační systémy, člen Výkonného výboru), Ing. Ladislav Tyll, MBA, Ph.D. (akademický ředitel programu), PhDr. Zdena Pošvicová (členka jazykového výboru), Ing. Pavlína Frydrychová (koordinátorka programu) a Ing. Šárka Otčenášková (koordinátorka pro PR). Na výročním zasedání jsou schvalována všechna důležitá rozhodnutí a rozpočet. Jsou zde vyhlašováni nejlepší učitelé programu a nejúspěšnější projekty. Vrcholem akce je slavnostní promoce CEMS studentů, která se uskuteční v sobotu 29. listopadu.

V roce 2013 se CEMS Annual Events konalo v Barceloně pod záštitou ESADE Business School:

V příštích letech se budou CEMS Annual Events konat na následujících universitách:

• 2015 – GSOM St Petersburg (date TBC)
  • 2016 – SSE Stockholm (dates TBC)
  • 2017 – USYD University of Sydney (dates TBC)
  • 2018 – Koç University Istanbul (dates TBC)

Přihlašování do magisterského programu CEMS

Přihlášky do akademického roku 2015/2016 je možné podávat již nyní, uzávěrka přihlášek je 27. února 2015, koncem března 2015 probíhají výběrová řízení formou Assessment Centra a začátkem dubna se uchazeči dozví, zda byli přijati. Více informací naleznete zde:http://cemsmim.vse.cz/zajemci-o-studium/podminky-pro-prijeti/.

Pokud máte excelentní angličtinu, zkuste se přihlásit. CEMS program, který je velmi propojený s praxí. CEMS je výjimečný i tím, že studenti, kteří se do CEMSu dostanou, mají jistý jeden semestr v zahraničí na jedné z 29 CEMS universit, které jsou na 4 kontinentech (CEMS universitou může být vždy jen jedna, ta nejlepší, business universita v zemi). Dále budete neustále v kontaktu se společnostmi, které s námi spolupracují (Plzeňský Prazdroj, Škoda Auto, Google, L’Oréal, Unibail-Rodamco, A.T. Kearney, Hilti, Vodafone, Indesit….), spolupráce s korporátními partnery je povinná v rámci studia. Proto 95% CEMS absolventů do 3 měsíců po promoci najde práci, často již i během studia, např. na CEMS Career Foru. Studium programu CEMS má spoustu dalších výhod, např. velký osobní rozvoj a posun, který studenti během 2-letého studia zaznamenají.