Ohlédnutí za CEMS Annual Events

8. prosince
2014

Ve dnech 27. – 29. listopadu 2014 se v Bruselu uskutečnilo jedno z nejdůležitějších zasedání globální aliance CEMS, tak zvaný CEMS „Annual Events“. Každý rok je vybrána jedna z 29 partnerských univerzit, která bude CEMS Annual Events hostit. V letošní roce se jednalo o belgickou Louvain School of Management.

Během letošního 26. zasedání se setkalo téměř 3.000 členů CEMS komunity na jednom místě – absolventi ze všech 29 partnerských univerzit a jejich příbuzní, vedení aliance, akademičtí pracovníci a firemní zástupci. Za VŠE program CEMS reprezentovali: prof. Ing. Hana Machková, CSc. (rektorka, členka Strategického výboru), prof. Ing. Ivan Nový, CSc. (děkan Fakulty podnikohospodářské, na které se program CEMS vyučuje), doc. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D. (prorektor pro zahraniční vztahy a informační systémy, člen Výkonného výboru), Ing. Ladislav Tyll, MBA, Ph.D. (akademický ředitel programu), PhDr. Zdena Pošvicová (členka jazykového výboru), Ing. Pavlína Frydrychová (koordinátorka programu) a Ing. Šárka Otčenášková (koordinátorka pro PR).

Na výročním zasedání jsou schvalována všechna důležitá rozhodnutí, rozpočet, jsou zde mj. představeni noví představitelé CEMS aliance, příp. nové členské university. Ve čtvrtek 27. a v pátek 28. listopadu byl program nabitý meetingy pro konkrétní pozice v rámci CEMS Aliance – např. Executive Board Meeting, Academic Directors Meeting, MBC Steering Committee, Programme Managers Meeting, Communication Directors Meeting, Corporate Partners Meeting či Student Board Meeting. Tyto schůze, na kterých se setkají zástupci z daných universit z 29 zemí světa, jsou velmi přínosné. Je možné zde sdílet pozitivní, ale i negativní zkušenosti a inspirovat se pro další činnost v rámci programu CEMS. Večery jsou věnovány společenským akcím, kde jsou neformálně navazovány tolik užitečně vztahy mezi jednotlivými universitami.

V letošním roce byl v Bruselu zvolen prezidentem CEMS Global Student Board pro následující rok student oboru International Management/CEMS na VŠE – Karel Kotoun. Gratulujeme! Jako prezident by se chtěl zaměřit především na propojení asijského regionu s jádrem CEMS Alliance.

Vrcholem CEMS Annual Events byla sobotní graduace studentů. Z více než 1.000 studentů, kteří v nedávné době ukončili studium, již téměř 700 přijelo i se svými příbuznými na celosvětovou promoci. VŠE reprezentovalo 40 studentů ze 47, kteří ukončili studium. Během slavnostního večera jsou také vyhlašovány vítězové jednotlivých kategorií, např. nejlepší blokový seminář, kurz, business projekt či škola. Organizačně je graduace zajištěna nácvikem příchodu a zasedacího pořádku jednotlivých studentů v odpoledních hodinách, během promoce chodí studenti na podium po 10, diplom tedy také předává vždy 10 vrcholných zástupců jednotlivých universit. Za VŠE předávala diplomy paní rektorka Hana Machková. Závěr večera je věnován slavnostní večeři a následné party.

Bližší informace včetně programu (v anglickém jazyce) jsou uvedeny zde.

V příštích letech se budou CEMS Annual Events konat na následujících universitách:

• 2015 – GSOM St Petersburg (date TBC)
  • 2016 – SSE Stockholm (dates TBC)
  • 2017 – USYD University of Sydney (dates TBC)
  • 2018 – Koç University Istanbul (dates TBC)

Přihlašování do magisterského programu CEMS

Přihlášky do akademického roku 2015/2016 je možné podávat již nyní, uzávěrka přihlášek je 27. února 2015, koncem března 2015 probíhají výběrová řízení formou Assessment Centra a začátkem dubna se uchazeči dozví, zda byli přijati. Více informací naleznete zde:http://cemsmim.vse.cz/zajemci-o-studium/podminky-pro-prijeti/.

Pokud máte excelentní angličtinu, zkuste se přihlásit. CEMS program, který je velmi propojený s praxí. CEMS je výjimečný i tím, že studenti, kteří se do CEMSu dostanou, mají jistý jeden semestr v zahraničí na jedné z 29 CEMS universit, které jsou na 4 kontinentech (CEMS universitou může být vždy jen jedna, ta nejlepší, business universita v zemi). Dále budete neustále v kontaktu se společnostmi, které s námi spolupracují (Plzeňský Prazdroj, Škoda Auto, Google, L’Oréal, Unibail-Rodamco, A.T. Kearney, Hilti, Vodafone, Indesit….), spolupráce s korporátními partnery je povinná v rámci studia. Proto 95 % CEMS absolventů do 3 měsíců po promoci najde práci, často již i během studia, např. na CEMS Career Foru. Studium programu CEMS má spoustu dalších výhod, např. velký osobní rozvoj a posun, který studenti během 2-letého studia zaznamenají.