VŠE udělala první krok k akreditaci AACSB

17. února
2015

VŠE se stala členem mezinárodní organizace AACSB, která uděluje byznys školám po celém světě prestižní akreditaci „Business Accreditation“. Jejímu získání předchází několikaletý akreditační proces. VŠE jej zahájila nyní, svým členstvím v mezinárodní síti škol AACSB.

AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) byla založena v roce 1916 v USA. Dnes má tato původně americká síť členy po celém světě. Získáním členství v této prestižní asociaci udělala VŠE první krok k získání mezinárodní akreditace „Business Accreditation“. Jelikož má VŠE ve svém strategickém záměru cíl získat mezinárodní institucionální akreditaci, bude v následujících letech usilovat o získání AACSB akreditace pro celou školu. Akreditační proces se tak bude týkat všech oborů a fakult VŠE.

S mezinárodními akreditacemi má na VŠE zatím největší zkušenost Fakulta mezinárodních vztahů. Ta získala oborovou akreditaci EPAS pro svůj magisterský program Mezinárodní obchod a magisterský program International Business – Central European Business Realities v roce 2012 a obhájila ji i v roce 2015. Fakulta podnikohospodářská pak v současné době pracuje na získání fakultní akreditace EQUIS. Akreditace EPAS a EQUIS uděluje organizace EFMD (The European Foundation for Management Development).

Prestižní mezinárodní akreditace mají pro „business schools“, k nimž se VŠE řadí velký význam. Jde o známku kvality na mezinárodní úrovni pro potenciální partnerské univerzity i zahraniční zájemce o studium. Získání mezinárodní institucionální akreditace je pro VŠE důležitým krokem v její strategii internacionalizace a pomáhá se škole dále rozvíjet a držet krok s nejkvalitnějšími světovými „business schools“. Mezi držitele akreditace AACSB patří například Harvard Business School; HEC School of Management, Paris; London Business School nebo School of Management, Yale University.