V xPORT VŠE Business Accelerator začaly pracovat první týmy

18. února
2015

V podnikatelském akcelerátoru xPORT VŠE Business Accelerator bude sídlit celkem 14 týmů. Do xPORTu se dostaly s projekty z oblasti Big Data, IT, vzdělávání, ale i sportu nebo stravování. 3 projekty nastoupí do akcelerační linky xPORTu (aPORT), která je připravena pro posunutí byznysu již existujících firem. 11 projektů xPORT Board vybral do inkubační linky (iPORT) pro začínající podnikatelské nápady.

O nejlepších projektech, které dostanou možnost rozvinout svůj podnikatelský nápad v xPORTu rozhodli ve dnech 11. – 13. února členové xPORT Boardu –  Gabriel Berdár, Blanka Sawkins a Martin Kešner. 14 projektů vybírali ze 40 přihlášených týmů podle toho. Ty na konkurzu musely předvést, že zvládnou svůj projekt představit v sedmi minutách, prezentovat své dosavadní výsledky, fázi, ve které se jejich byznys nachází nyní a kam by se chtěli s pomocí xPORTu dostat. Z výběru si týmy odnesly i rady od členů xPORT Boardu, na jaké oblasti by se během svého pobytu v akcelerátoru měly nejvíce zaměřit. V úterý 17. února se zástupci všech vybraných týmů poprvé společně setkali v xPORTu na Jarově. Seznámili se s xPORT týmem a vyslechli detailnější informace o tom, co je v nejbližších týdnech v univerzitním podnikatelském akcelerátoru čeká i praktické rady pro pobyt v xPORTu.

Projekty vybrané do inkubační linky iPORT

Bigger Brain s.r.o. (vzdělávání)

Jazyková škola zaměřená na žáky, kteří mají specifické poruchy učení, například dyslexii. Metody existují, na běžných školách na ně ale nezbývá čas. Projekt získal pozitivní ohlasy také u odborné pedagogické veřejnosti.

DevBox (IT project management)

Aplikace DevBox pro vývojářské společnosti, kterým už komunikace přes emaily přerůstá přes hlavu a plán na příští měsíc tu v hlavě nosí stále jen jedna osoba. DevBox jim nabízí snadný způsob komunikace.

EatAtMamma.com (gastro)

EatAtMamma.com je AirBnb pro lokální gastronomii. Turista si zde vyhledá, do jakého bytu vyrazit za domácí gastronomií, hostitel získá skvělý společenský zážitek. EatAtMamma.com nenabízí jen plný žaludek, ale také sdílení rodinného kulinářského bohatství.

Welovetoed.it (služby)

Popularita videí roste, ale většina uživatelů GoPro kamer nemá čas záznamy sestříhat. Proto projekt Welovetoed.it poskytuje službu sestříhání videa online. Výsledkem je kvalitní video a uspořený čas.

DOZAMO (online nábytek) „IKEA nové generace“

Dozamo řeší problém nedostupnosti originálního nábytku za rozumné ceny. Vyvíjí webovou stránku, kde si lidé budou moci vytvořit intuitivně a jednoduše nábytek dle vlastních potřeb a vkusu. Návrh on-line, doručení do dvou týdnů.

Easy-Learning (vzdělávání)

Nabízí e-learning pro vzdělávání manuálních pracovníků výrobních firem. Ty totiž často zaměstnávají nedostatečně kvalifikované pracovníky, což má přímý dopad na kvalitu konečného produktu. Easy-Learning vybírá školení tak, aby přinesla reálné výsledky viditelné ve výkonu firmy.

Army Run (sport)

Jde o extrémní překážkový běh. 1. ročníku závodu se zúčastnilo přes 1400 běžců. Od té doby závod získal i záštitu ministerstva obrany. Army Run funguje také jako teambuilding.

JáHrdina.cz (služby)

Výroba a prodej personalizovaných produktů pro děti. Především knížky se jmény, které děti motivují k četbě. Ale i plyšové hračky na míru vyrobené dle obrázku, které dítě namalovalo.

Tutorings (vzdělávání)

Propojuje lektory s lidmi, kteří chtějí studovat. U Tutorings je nyní registrováno přes 300 lektorů a zprostředkovaných přes 200 doučování. Portál je přeložen do 5 jazyků a připravuje se na oslovení zahraničních lektorů.

LS Interactive (eCommerce)

Nabízí řešení, díky kterému mohou firmy získat více zákazníků a udržet s nimi osobní kontakt, aniž by museli najmout více zaměstnanců do obchodního oddělení.

CleanMyPlace (Consumer services)

Od uklizeného bytu dělí zákazníky pouhé kliknutí. A to díky aplikaci, která jim podle místa a možností najde tu správnou uklízečku.

Projekty vybrané do akcelerační linky aPORT

Farfalia (Big Data)

Farfalia zjednodušuje život eshopům. Pomáhá jim vydělávat více peněz tím, že jim automaticky interpretuje data a namísto změti grafů dodává měřitelná doporučení a příležitosti. Tím zároveň šetří čas a zkracuje dobu nutnou k akci.

Naturalis (healthcare)

Naturalis je brand superpotravin. Jde o produkty, které mají mnohonásobně vyšší nutriční výživnost, než kterékoli jiné potraviny včetně ovoce a zeleniny. Nyní má firma cca 1400 zákazníků a 20 partnerů, kteří Naturalis prodávají.

Netspot (ICT)

Netspot je modifikovaný router umožňující připojení k internetu jednoduše po zhlédnutí inzerátu – například v restauraci nebo na letišti.

Více informací o xPORTu na xport.vse.cz