Žižkovský tygři na nejslavnějším vytrvalostním závodě

11. března
2015

V neděli 8. března se členové běžeckého oddílu VŠTJ Ekonom – Žižkovský tygři – zúčastnili Vasova běhu ve Švédsku. Jde o nejslavnější vytrvalostní závod. Letošního, již 91. ročníku, se celkem zúčastnilo více než 15.000 lyžařů. Ze studentů VŠE nejlépe dojela Tereza Hnátková z Fakulty financí a účetnictví, která se umístila na 235. místě.

Hlavní motivací Žižkovských tygrů bylo zúčastnit se. Medaile tu získávají jen profesionální sportovci. Na letošním ročníku Vasova běhu čekaly na účastníky zvláště náročné podmínky. K porci devadesáti kilometrů přibyly mimořádně nepříznivé sněhové podmínky, po celé trati byla ve stopě voda, bláto, celou trasu závodníky provázel silný protivítr. Ocenění si proto zaslouží všichni, kdo zvládli odjet celý závod. Mimořádný výkon podaly i členky Žižkovských tygrů, které tuto trať zvládly velmi dobře – Tereza Kálalová se umístila na 140. místě a Tereza Hnátková, studentka Fakulty financí a účetnictví, který ve Švédsku startovala vůbec poprvé, se umístila na 235. místě.

Vasův běh neboli Vasaloppet patří do seriálu závodů Skiclassics, kterého se lyžaři z VŠE jako tým účastní. Patří sem například Marcialonga, KonigLudwig lauf, Jizerská 50 a další. Tým z VŠE si v tomto seriálu závodů vede dobře, a proto se opakovaně objevují také v reportážích České televize.

Členům Žižkovských tygrů se letos dařilo v celé sezóně. O víkendu 14. a 15. března ji završili v Krkonoších na Benecku, kde se jelo poslední kolo VŠ ligy. Na třetím místě se v sobotu umístil Martin Sajdl, který měl letos velmi úspěšnou sezónu a v neděli se štafeta VŠE 1 ve složení Andrea Bauerová, Tomáš Kálal, Tereza Kálalová a Tomáš Buriánek vyhoupla na skvělé druhé místo. V sezóně 2014/2015 se Tygrům podařilo obhájit celkové prvenství ve Vysokoškolské lize, soutěži, která má čtyřicetiletou historii. Putovní pohár tak zůstane další léto v prostorách CTVS na VŠE.