Studenti programu CEMS postupují do 2. kola soutěže Airbus Fly Your Ideas global student challenge

15. března
2015

Tým CEMS Air z Vysoké školy ekonomické v Praze byl vybrán z 500 týmů, které se účastnily soutěže Airbus Fly Your Ideas global student challenge organizované společně s UNESCO. Studenti předkládali inovativní nápady, které by pomohly vyřešit aktuální problémy leteckého průmyslu.

Členy týmu jsou: Melle Tsz Wan Li (CEMS, VŠE), Martin Kotrba (CEMS, VŠE), Kalpi Mittal (CEMS exchange student na VŠE, Indian Institute of Management Calcutta) a Dalibor Karásek (České vysoké učení technické v Praze), akademickým mentorem týmu je Ing. Ladislav Tyll, MBA, Ph.D., jež je zároveň akademickým ředitelem programu CEMS na VŠE.

Po důkladném posouzení vice než 500 návrhů, na kterém se podílelo 50 expertů a inovátorů, Airbus vybral 100 nejúspěšnějších projektů do druhého kola soutěže. 100 vybraných týmů se skládá ze 413 studentů 48 národností.

Každý tým má svého mentora a technického poradce ze společnosti Airbus, kteří mají pomoci týmům rozvinout jejich původní projekt a následně předložit:

1. Skicu návrhu
  2. Report (max. 5.000 slov)
  3. Video (max. 2 min.) o týmu a předkládaném návrhu

Pouze 5 nejlepších týmů bude ve finálním kole, které se bude konat v květnu 2015, prezentovat své nápady. Vítězný tým obdrží finanční dar ve výši €30,000, další tým ve finále obdrží €15,000. Více informací o soutěži naleznete zde: http://www.airbus-fyi.com/.