Konference 25 let francouzsko-české spolupráce

3. září
2015

U příležitosti 25. výročí od založení Francouzsko-českého institutu řízení (L’Institut Franco-Tchèque de Gestion IFTG) pořádá VŠE 11. září 2015 konferenci na téma 25 let francouzsko-české spolupráce. Během pátečního dopoledne vystoupí představitelé politických i ekonomických vztahů obou zemí. Mimo jiné Jeho Excelence pan Jean-Pierre Asvazadourian, velvyslanec Francie v České republice.

Konference bude probíhat ve francouzštině od 9 do 12:30 hodin ve Vencovského aule VŠE. Zájemci jsou srdečně zváni a mohou se registrovat ZDE. Mezi řečníky usednou tito významní hosté:

• Prof. Ing. Hana Machková, CSc., rektorka VŠE a ředitelka IFTG
  • Michel Wissler, IAE Lyon, Université Jean Moulin Lyon 3
  • Jean-Pierre Asvazadourian, velvyslanec Francie v ČR
  • Jean-Jacques Guillaudeau, ekonomický rada francouzského velvyslanectví v ČR
  • Gilles Bérouard, předseda Rady poradců pro francouzský zahraniční obchod v České republice a CEO New Europe Managing Director Europe, HAVAS
  • Vladimír Bärtl, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, sekce Evropské unie a zahraničního obchodu MPO
  • Ondřej Douša, asociace absolventů IFTG, ředitel jazykové školy Crossing Channels
  • Javier Varela Sobrado, výkonný viceprezident TPCA
  • Karel Vašák, ředitel Top Corporation, Komerční Banka
  • Laurent Boukobza, generální ředitel pro ČR, Maďarsko a Slovensko, L´Oréal
  • Alena Záhorská, obchodní ředitelka pro ČR a Slovensko, Yves Rocher
  • Martin Truchlik, člen představenstva a finanční ředitel, SITA CZ (Suez Environnement)

Program a další informace ZDE.

Francouzsko-český institut řízení (IFTG) letos slaví 25 let existence. Je vzdělávacím střediskem VŠE pro dospělé a jedinou institucí v České republice, která se specializuje na vzdělávání frankofonních manažerů. Institut vznikl s posláním podporovat ekonomickou spolupráci mezi Francií a Českou republikou prostřednictvím vzdělávacích programů a funguje tak dodnes. Především díky podpoře velvyslanectví Francie v České republice.

IFTG nabízí především postgraduální kurz MBA – MASTER Management et Administration des Entreprises. Na programu se kromě VŠE podílí konsorcium francouzských vysokých škol pod vedením Université Jean Moulin Lyon 3 (IAE Lyon).

IFTG je členem České asociace MBA škol – CAMBAS. Kromě programu MBA nabízí také vzdělávací kurzy „na míru“ v oblasti výuky francouzštiny a managementu. Pro francouzské partnerské vysoké školy organizuje odborné semináře v ČR zaměřené na specifika podnikání na trzích střední a východní Evropy.