Ohlédnutí za oslavami 25. výročí Francouzsko-českého institutu řízení VŠE

15. září
2015

V pátek 11. září se ve Vencovského aule sešli představitelé politických i obchodních vztahů mezi Českou republikou a Francií. Právě před 25 lety byl při Vysoké škole ekonomické v Praze založen Francouzsko-český institut řízení (L’Institut Franco-Tchèque de Gestion IFTG) a na konferenci věnované tomuto výročí její účastníci vzpomínali a diskutovali.

Akci moderovala rektorka VŠE a akademická ředitelka IFTG prof. Ing. Hana Machková, CSc., spolu s Michelem Wisslerem z IAE Lyon, Université Jean Moulin Lyon 3. Na začátku návštěvníky přivítal i velvyslanec Francie v Praze Jeho Excelence pan Jean-Pierre Asvazadourian.

Dále na konferenci vystoupili Jean-Jacques Guillaudeau, ekonomický rada francouzského velvyslanectví v ČR; Gilles Bérouard, předseda Rady poradců pro francouzský zahraniční obchod v České republice a CEO New Europe Managing Director Europe, HAVAS; Vladimír Bärtl, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, sekce Evropské unie a zahraničního obchodu MPO; Ondřej Douša, předseda asociace absolventů IFTG, ředitel jazykové školy Crossing Channels; Javier Varela Sobrado, výkonný viceprezident TPCA, Karel Vašák, ředitel Top Corporation, Komerční Banka; Laurent Boukobza, generální ředitel pro ČR, Maďarsko a Slovensko, L´Oréal; Alena Záhorská, obchodní ředitelka pro ČR a Slovensko, Yves Rocher; Martin Truchlik, člen představenstva a finanční ředitel, SITA CZ (Suez Environnement).

Oslava výročí IFTG byla zakončena na Francouzské ambasádě, kde se konala slavnostní promoce letošních absolventů francouzského MBA programu.

Fotogalerii naleznete zde: