Týden studentských příležitostí

18. září
2015

Od pondělí 21. 9. do čtvrtka 24. 9. se v prostorách VŠE uskuteční prezentace studentských organizací VŠE, tzv. Týden studentských příležitostí. Na akci se u jednotlivých stánků setkáte přímo se členy spolků. Vysvětlí vám, čím se zabývají, jaké akce chystají na tento semestr a jak se můžete zapojit. Organizátorem akce je Unie studentů VŠE.

VŠE je univerzita s nejbohatší nabídkou mimo studijního vyžití v ČR. Na škole funguje přes 50 studentských organizací, které sdružují fanoušky filmu, investování, on-line marketingu, HR, logistiky a dalších směrů.

Týdnu studentských příležitostí, který se koná v následujících dnech a na následujících místech:

• Pondělí 21. 9. (vstupní hala budovy VŠE na Jižním Městě)
  • Úterý 22. 9. (vstupní hala budovy VŠE na Jižním Městě)
  • Středa 23. 9. (Atrium Rajské budovy na Žižkově)
  • Čtvrtek 24. 9. (Atrium Rajské budovy na Žižkově)

Organizace, jejichž stánky můžete navštívit:

AEGEE – Evropská interdisciplinární studentská organizace. Tradice sahá do roku 1985 a dnes sdružuje 13 000 členů.

AIESEC – Mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává studentům praxi formou zahraniční stáže nebo členstvím v organizaci.

Bankéřský klub – Sdružuje lidi se zájmem o bankovnictví a finance, zejména z oboru Bankovnictví a pojišťovnictví a Finance na FFÚ VŠE.

Buddy System – Klub pro „badíky“. Studenty, kteří se starají a pomáhají výměnným zahraničním studentům přijíždějícím na VŠE.

Business IT Club – Organizace podporující mladou IT komunitu. Pro lidi ze zájmem o web, aplikace, startupy, trendy.

Burza učebnic – Prostředník mezi studenty, kteří učebnice shání a studenty, kteří ty své posílají dál.

Cesta úspěšných – Pro studenty, kteří se chtějí rozvíjet v oblastech prodeje, komunikace, osobního růstu, finančního vzdělávání a investování.

Click it – Organizace, která se zaměřuje čistě na online marketing. Pořádá workshopy, umožňuje setkání s profesionály z oboru.

Club 307 – Umožňuje interakci a výměnu znalostí mezi studenty a profesionály z poradenských společností.

Filmový klub – Filmy na VŠE každé úterý.

Gaudeamus VŠE – Folklorní soubor, jehož členy jsou studenti a absolventi VŠE a dalších pražských vysokých škol.

iKnow club – Původně příznivci značky Apple, nyní komunita studentů, kteří na VŠE pořádají přednášky inspirativních hostů.

iLIST – Studentský univerzitní časopis.

Institut energetické ekonomie – Součást FFÚ, která sdružuje studenty a odbornou veřejnost se zájmem o energetickou ekonomii. Zprostředkovává studentům vazbu na jedno z nejrychleji se rozvíjejících odvětví průmyslu a obchodu ČR, sektor energetiky.

JDI – Junior Diplomat Initiative je platforma, jejíž činnost zajišťuje tým studentů diplomatických oborů VŠE. Propojuje teorii s praxí.

Klub investorů – Sdružuje lidi se zájmem o investování, trading, private equity, nemovitosti a další byznys odvětví.

Klub mladých politologů – Vítáni jsou všichni, kteří se zajímají o politiku a o aktuální dění. Klub pořádá přednášky, diskuze a exkurze.

Klub přátel účetnictví – Klub studentů pod záštitou Katedry finančního účetnictví a auditingu FFÚ.

Oikos Prague – Mezinárodní studentská organizace, kterou spojuje kladný vztah k přírodě i lidem a kteří si myslí, že je možné chránit životní prostředí ekonomickými cestami.

S bojkou v zádech – Divadelní soubor při VŠE.

Students for Liberty – Mezinárodní organizace propojující a podporující studenty hlásící se k myšlenkám svobody.

SKOK – Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti, který pořádá pravidelné cykly Exportních a Investičních večerů. Praktické pohledy a rady manažerům, majitelům firem a studentům, kteří by jednou chtěli vlastní byznys.

Studentský klub projektového řízení – Sdružuje studenty, kteří se chtějí rozvíjet v oblasti projektového managementu.

xPORT VŠE Business Accelerator – Inkubátor a akcelerátor pro podnikatelské nápady studentů. Nabízí také řadu stáží v inovativních projektech zpracovávaných pro firmy.

Aktuality z Týdne studentských příležitostí zde