Poprázdninový Open House v xPORTu

30. září
2015

V úterý 6. října se v podnikatelském akcelerátoru xPORT VŠE uskuteční první Open House nového akademického roku. Open House je akce, během které mohou studenti i absolventi VŠE v xPORTu představit svůj podnikatelský projekt. Pokud uspějí u odborné poroty, mohou v univerzitním akcelerátoru ihned začít rozvíjet své podnikání s podporou VŠE.

xPORT VŠE Business Accelerator otevřela VŠE v lednu 2015 v areálu školy na Jarově. xPORT podporuje podnikání a zároveň spolupráci s praxí. Inkubačním programem (iPORT) určeného pro podnikatelské projekty v raném stádiu prošlo 11 projektů. Akceleračním programem (aPORT) určeným pro pokročilejší start-upy prošly 3 projekty. V současné době je v obou programech 7 projektů. A právě říjnový Open House je příležitostí pro to, aby se zapojily i další.

Podmínkou pro přihlášení týmu je, aby alespoň jeden z jeho členů byl studentem, absolventem nebo zaměstnancem VŠE. O přijetí týmu pak rozhodne odborná porota – xPORT Board – ve složení Gabriel Berdár, Blanka Sawkins, Martin Kešner a Štěpán Alexa. Tým, který má o xPORT zájem se musí před konáním Open House zaregistrovat ZDE.

Open House se uskuteční v úterý 6. října od 15 hodin v xPORTu, Jeseniova 2769/208, Praha 3. Od 18 hodin bude xPORT otevřen pro zájemce, kteří svůj vlastní podnikatelský projekt nemají, ale rádi by se stali členy některého ze startupů. Startupy xPORTu právě rozšiřují svoje týmy.

Týmy, které uspějí na říjnovém Open House, mají šanci zúčastnit se lednového Demo Day xPORTu (podrobněji o minulém Demo Day zde) – prezentačního dne projektů před partnery a investory. Nejlepší tým Demo Day může vyhrát 20 000 Kč.

Registrace nápadů

Více o xPORTu