International Fair 2015 na VŠE

14. prosince
2015

Ve středu 2. prosince 2015 se v atriu Rajské budovy konal již druhý ročník International Fair pořádaný Oddělením zahraničních styků (OZS), na kterém se studenti blíže seznámili se studiem v zahraničí na partnerských školách VŠE.

Během celého dne byly v atriu Rajské budovy připraveny informační stánky partnerských univerzit s propagačními materiály a na nich přítomní zahraniční i domácí studenti, kteří na dané škole studovali, poskytovali všem zájemcům o studium v zahraničí cenné rady, tipy a informace o specifikách jednotlivých škol či zemí.

Všem studentům byl k dispozici též informační stánek OZS, kde pracovníci zahraničního oddělení zodpovídali dotazy týkající se zejména možností studia v zahraničí, výběrového řízení na semestrální výměnné pobyty a placených programů na VŠE s možností výjezdu do zahraniční. Zájemci o studium v zahraničí si mohli odnést také novou tištěnou brožuru možností výměnných semestrálních pobytů pro akademický rok 2016/2017 či další informační materiály ke studiu v zahraničí.

Na konci odpoledne došlo k vyhodnocení nejlepšího stánku, tedy stánku, který měl nejlepší výzdobu, nejautentičtější materiály a přístup ke studentům. Jako nejlepší byly vyhodnoceny stánky Nizozemí, Finska, Dánska a Francie, jejichž studenti na výzdobě opravdu nešetřili.

International Fair se konal v rámci Dnů partnerských univerzit, které probíhaly od 30. listopadu do 2. prosince 2015. Jejich součástí v prvních dvou dnech byly již tradičně prezentace partnerských škol, které si připravili jak zahraniční výměnní studenti, tak domácí studenti, kteří v minulosti na dané škole svůj výměnný pobyt již uskutečnili.

Fotogalerie k proběhlému International Fairu zde.

Dny partnerských univerzit byly již tradičně spojeny i s fotografickou soutěží pořádanou Oddělením zahraničních styků: Fotosoutěž 2015 „NeVŠEdní zážitky VŠEdních dnů aneb Jak se žije studentům VŠE v zahraničí“. V týdnu od 30. listopadu do 11. prosince 2015 byly v atriu Rajské budovy vystaveny fotografie studentů VŠE z jejich zahraničních studijních pobytů či pracovních stáží, které uskutečnili v loňském akademickém roce. Celkem bylo představeno 63 fotografií od 34 autorů, z nichž 10 bylo uděleno ocenění nebo čestné uznání, včetně ceny diváků za nejlepší fotografii.

Oceněnými autory jsou:

1. místo: Štěpánka Dostálová – My Teachers
  2. místo: Alena Hlubučková – Pohled za horizont
  3. místo: Kristýna Poláčková – Morning Contemptation
  • Čestné uznání odborné poroty: Pavla Červená – Boracay Heaven
  • Čestné uznání odborné poroty: Zuzana Švorcová – Před deštěm
  • Čestné uznání odborné poroty: Denisa Valentová – Tiché vzpomínky
  • Zvláštní cena PR: Michaela Nováková – Barcelonetta
  • Zvláštní cena OZS: Jan Volný – Pohoda na pláži

Výherci divácké soutěže:

1. místo: Jan Volný – Indické děti
  2. místo: Lýdia Rosová – Keď na severe vyjde slnko
  3. místo: Lýdia Rosová – Raj. V exotickom Švédsku

Všechny vítězné fotografie si můžete prohlédnout zde.