Veletrh pracovních příležitostí ŠANCE

9. března
2016

Ve dnech 15. a 16. března se na VŠE uskuteční veletrh pracovních příležitostí ŠANCE. Po oba dny, vždy v době od 10:00 do 16:30 hodin, budou mít studenti a absolventi VŠE možnost osobně se seznámit s pracovními nabídkami, stážemi a trainee programy od více než sedmi desítek zaměstnavatelů.

Mezi tradiční vystavovatele patří největší zaměstnavatelé v ČR v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, daní a auditu, logistiky a dopravy, marketingu, obchodu či personalistiky. Letos poprvé zde studenty osloví například The LEGO Group, Alza.cz, Slevomat.cz, Seznam.cz, Dell, Foxconn a další. Kompletní seznam vystavovatelů mohou účastnici najít v elektronickém katalogu veletrhu na adrese sance.vse.cz.

Na webu zájemci najdou také plánek veletrhu s rozmístěním stánků jednotlivých firem, blog vystavujících a aktuální pracovní nabídky. Část týkající se pracovních nabídek je přístupná pouze zájemcům zaregistrovaným do seznamu, který po skončení veletrhu dostane každý vystavovatel. Seznam obsahuje informace o studijním zaměření, jazykových znalostech, dosavadní praxi, profesních preferencích přihlášených zájemců včetně jejich kontaktních údajů. Registrace je možná již nyní na www.vse.cz/registrace. Registrací návštěvníci veletrhu zvýší svoje šance na to, že jim firmy nabídnou relevantní pracovní pozice a navíc mohou vyhrát účast na „Individuálním kariérovém poradenství“.

Kromě tradičních stánků s prezentacemi jednotlivých firem se studenti i absolventi mohou těšit na bohatý doprovodný program. Zejména tři panelové diskuze firem, na kterých se návštěvníci dozvědí detailní informace o možnostech uplatnění v různých oblastech jako např. „Poradenské služby, účetnictví, audit, daně“, „Bankovnictví a pojišťovnictví“ a jiné. Navštívit mohou také prezentace některých vystavujících společností. V úterý mohou návštěvníci konzultovat svůj podnikatelský záměr s odborníky, zúčastnit se koučinku (po předchozí rezervaci místa na http://www.meetme.so/koucink), nechat se nalíčit profesionální vizážistkou a vyfotit na CV. Ve středu budou na místě zkušení personalisté, se kterými mohou studenti a absolventi zkonzultovat své životopisy.