12. 4. 2016: Druhý ročník potravinové sbírky na VŠE

2016

Studentské organizace Oikos-Praha a Unie studentů VŠE oznamují, že 12. a 13. dubna se na Vysoké škole ekonomické uskuteční již druhý ročník Potravinové sbírky.

V loňském ročníku se na VŠE podařilo vybrat 245 kg jídla pro dětské domovy. Oikos-Praha a Unie studentů VŠE věří, že letos bude toto číslo ještě o něco vyšší. Studenti a zaměstnanci VŠE tak mají možnost zasadit se o změnu spotřebitelských návyků v době, kdy se plýtvá zhruba třetinou jídla, avšak okolo 795 milionů obyvatel trpí chronickým podvyživením.

Ve dnech 12. a 13. dubna budou vedle šaten v Rajské budově umístěny krabice, kam mohou lidé jídlo odevzdat. Potraviny následně poputují do Potravinové banky, odkud, stejně jako minulý rok, budou přerozděleny do jednotlivých dětských domovů.

Jediným kritériem pro přinesené potraviny je jejich expirace. Lidé mohou přinést jakékoliv potraviny, které nejsou zkažené nebo otevřené, např. těstoviny, mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, sladkosti atd.

Studenti VŠE chtějí dokázat, že jim hrozivá situace s nezodpovědným plýtváním jídla a nedostatkem potravin není lhostejná. Potravinová sbírka je příležitostí, jak mohou studenti a zaměstnanci VŠE darovat potraviny, které by jinak vyhodili, a zároveň tím pomohou dalším lidem.

Aktuální informace sledujte na události na Facebooku.