Finále soutěže VŠE hledá talent – soutěž kapel

5. května
2016

Ve čtvrtek 28. dubna se ve Vencovského aule uskutečnil první ročník soutěže VŠE hledá talent – soutěž kapel. Nový projekt úspěšné talentové soutěže VŠE hledá talent, kterou pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze již šest let, byl tentokrát určen čistě pro hudební skupiny, které vždy výrazně převyšovaly počet jiných umělců. Kapely, které v soutěži vybojovaly 1. a 2. místo navíc vystoupí na tradičním Reprezentačním plese VŠE v Lucerně, který se letos bude konat ve středu 30. listopadu.

Podmínkou účasti v soutěži bylo, aby alespoň dva členové kapely byli zároveň studenty, absolventy či zaměstnanci VŠE. Do prvního ročníku soutěže se nakonec přihlásilo více než dvacet hudebních skupin, z nichž sedm postoupilo do finále.

Soutěžní večer otevřelo jazzové uskupení Lucky Luciano, jehož název je mimochodem i jménem slavného mafiána z 30. let minulého století. Jako druzí ovládli podium členové kapely Other Way. Ti předvedli vlastní tvorbu specifického žánru, který označují jako Crossover Rock. Ani další skupina s názvem Rajvosa Prag Band nezůstala pozadu. První slovo názvu kapely je slangovým označením pro Sarajevo a tak není divu, že převažujícím žánrem jejich tvorby je balkánská hudba. Hudební skupina Surrender Brainchild, která na podiu vystoupila vzápětí, pro změnu naplnila Vencovského aulu pohodovou hudbou s prvky dětské hravosti a fantazie. Své vystoupení uzavřeli písní o Rock’nRollu a všem, co k němu patří. Pro milovníku swingu zahrála kapela Hot Wings, jejíž název není odvozen od lahůdky z rychlého občerstvení, ale vznikl spojením jména jejich učitele hudby pana Horkého (Hot) a přesmyčkou slova swing (Wings). Předposlední vystoupení patřilo skupině přátel z basketbalu, kteří si říkají The Basketles a které svedl dohromady zájem o hudbu legendárních Beatles. Nutno dodat, že The Basketles spolu vystupují již úctyhodných 14 let. Celý večer uzavřela Liberecká kapela Exil 51, jejíž členy jsou také 3 absolventi VŠE. Tato poprocková skupina se může pochlubit třeba tím, že jedna z jejích písní se stala neoficiální hymnou Jizerské padesátky.

Výkony kapel hodnotila v průběhu celého večera porota v čele s rektorkou VŠE prof. Ing. Hanou Machkovou, CSc. Vyhlášení výsledků tak mohlo proběhnout hned vzápětí a závěrečné bodování bylo skutečně těsné.

Na prvním místě se umístila kapela Other Way. Jen o bod méně a tím pádem druhé místo vybojovala skupina Exil 51. Třetí místo obsadila kapela Hot Wings. Kapely získaly kromě ocenění i peněžitý dar od sponzorů.

Více informací o soutěži VŠE hledá talent.