Unie studentů VŠE má novou předsedkyni

5. května
2016

V úterý 3. května 2016 se na Vysoké škole ekonomické uskutečnilo 5. zasedání Sněmu Unie studentů VŠE, na kterém byla zvolena její nová předsedkyně. Veřejným hlasováním se jí stala Eliška Pulcová, studentka třetího ročníku Národohospodářské fakulty na oboru Ekonomie. Po dvou letech tak nahradí prvního a do této doby jediného předsedu a zároveň spoluzakladatele Unie Miloše Lokajíčka.

V rámci letošního prvního Sněmu představila Unie studentů VŠE také jeden ze svých projektů zvaný „Kuchařka pro spolky“, který má zajistit lepší orientaci aktivním studentům ve školním prostředí VŠE a poskytnout studentským spolkům přehledné informace a ucelené „know-how“. V České republice se jedná o první dokument svého druhu, jenž by měl napomoci ke zvýšení počtu aktivních studentů na Vysoké škole ekonomické a být inspirací i pro další vysoké školy.

V průběhu konání Sněmu došlo také k přijetí dalších studentských spolků mezi členské spolky Unie studentů VŠE. Přijaty byly:

• ALL ARTS CLUB
  • Future Sustainable Leaders
  • Klub mladých logistiků
  • Students4Students

Počet členských studentských spolků se nyní navýšil na 31 organizací.