Studenti VŠE se umístili druzí v soutěži JA Manažerem nanečisto

30. května
2016

Ve čtvrtek 26. května se v Praze uskutečnilo národní finále soutěže JA Manažerem nanečisto. O postup do finále bojovalo 120 dvoučlenných týmů z vysokých škol z celé České republiky. Finálního souboje se zúčastnilo 8 týmů. Vítězem se stal tým studentů ekonomické fakulty  Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, tým studentů Vysoké školy ekonomické (VŠE) skončil na druhém místě.

Soutěž JA Manažerem nanečisto běží již šestým rokem a je určena studentům vysokých škol. Jde o počítačovou simulaci, která umožňuje demonstrovat aplikaci mikroekonomických teorií v počítačově generovaném trhu a umožnit studentům na vlastní kůži pocítit složitost rozhodování managementu výrobních firem. Simulace poskytuje studentům dostatek příležitostí vyzkoušet si jednotlivé podnikatelské strategie, lépe porozumět základním ekonomickým zákonitostem, tržním principům a prohloubit své teoretické znalosti. Soutěž pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Czech, spoluorganizátorem je Nadace Tomáše Bati.

Studenti VŠE Marek Osúch a Marcel Varša ve finále soutěže vybojovali druhé místo. Předběhl je pouze tým z Vysoké školy báňské v Ostravě. Na třetím místě se umístili studenti Vysoké školy finanční a správní v Praze. Ceny nejlepším týmům předali ředitel JA Czech Josef Müller, finanční ředitel Hewlett Packard s.r.o., Lukáš Najman a předseda Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Více informací o soutěži najdete zde.