Konference Konkurenceschopnost ČR 2017: Digitální společnost

23. září
2016

Ve čtvrtek 29. září 2016 se v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze uskuteční mezinárodní vědecká konference s názvem Konkurenceschopnost ČR 2017: Digitální společnost. Třetí ročník konference se bude opět věnovat hodnocení konkurenceschopnosti a postavení ČR v globálním srovnání.

Konferenci na základě memoranda o vzájemné spolupráci na sběru, analýze a prezentaci výsledků Executive Opinion Survey – Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra pořádají CMC Graduate School of Business, Fakulta mezinárodních vztahů a Česká manažerská asociace. Záštitu nad konferencí převzal předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka.

Konkurenceschopnost a postavení ČR v globálním srovnání bude na konferenci analyzována v kontextu nejnovějších dat Global Competitiveness Report, která budou na konferenci oficiálně představena. Odborníci ze světa politiky, businessu a vysokých škol nabídnou detailnější pohledy na potenciál Evropy a ČR v oblasti digitální společnosti.

Letošní ročník konference se spojen také s výroční konferencí Academy of International Business ve Střední a východní Evropě s podtitulem Boosting competitiveness of Central Europe through digital economy. Podrobnosti viz http://prague.aib-cee.vse.cz/.

Program:

Úvodní slovo

• Josef Taušer, děkan, Fakulta mezinárodních vztahů, Vysoká škola ekonomická v Praze
  • Sarianna M. Lundan, Univerzita v Brémách, Německo, členka výkonné rady, Academy of International Business
  • Věra Jourová, Komisařka pro spravedlnost, spotřebitelé a rovnost žen a mužů, Evropská komise

Digitální ekonomika: realita a vize

• Silja Baller, ekonomka, Global Competitiveness and Benchmarking Network, Světové ekonomické fórum
    Jak důležitá je digitalizace pro konkurenceschopnost? Prezentace Zprávy o globální konkurenceschopnosti 2017
  • Yih-Jeou Wang, vedoucí sekretariátu ředitele, Agentura pro digitalizaci, Ministerstvo financí, Dánsko
    Jaký je potenciál digitalizace? Co můžeme získat a co ztratit?
  • Tomáš Prouza, Koordinátor digitální agendy, Státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřad vlády České republiky
    Jak digitální je Česká republika?

Digitální společnost: Jsme připraveni v ní žít?

• Jan Drahokoupil, vědecký pracovník, Evropský institut odborů, Brusel
    Jaké jsou trendy a jak digitalizace mění obchod, podnikání a zaměstnanost?
  • Martina F. Ferracane, analytička, European Centre for International Political Economy, Brusel
    Digitální obchod a digitální společnost. Co je spojuje, jaké jsou přínosy a jaká jsou rizika?
  • Pavel Kysilka, zakladatel a předseda správní rady 6DAcademy

16:30 Závěrečné slovo

• Łukasz Puślecki, předseda, Academy of Business, AIB region střední a východní Evropy

17:00 Recepce