Týden studentských příležitostí

26. září
2016

Od pondělí 3. 10. do středy 5. 10. se v prostorách VŠE uskuteční prezentace studentských organizací VŠE, tzv. Týden studentských příležitostí. Na akci se u jednotlivých stánků setkáte přímo se členy spolků. Vysvětlí vám, čím se zabývají, jaké akce chystají na tento semestr a jak se můžete zapojit.

VŠE je univerzita s nejbohatší nabídkou mimo studijního vyžití v ČR. Na škole funguje přes 50 studentských organizací, které sdružují fanoušky filmu, investování, on-line marketingu, HR, logistiky a dalších směrů. Organizátorem akce je Unie studentů VŠE.

Týden studentských příležitostí se koná v následujících dnech a na následujících místech:

• Pondělí 3. 10. (vstupní hala budovy VŠE na Jižním Městě)
  • Úterý 4. 10. (Atrium Rajské budovy na Žižkově)
  • Středa 5. 10. (Atrium Rajské budovy na Žižkově)

Organizace, jejichž stánky můžete navštívit:

• 4FIS – Slouží k propojení učitelů a studentů Fakulty informatiky a statistiky.
  • AEGEE – Evropská interdisciplinární studentská organizace. Tradice sahá do roku 1985 a dnes sdružuje 13 000 členů.
  • AIESEC – Mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává studentům praxi formou zahraniční stáže nebo členstvím v organizaci.
  • Akademický senát – Posláním studentů v Akademickém senátu Vysoké školy ekonomické v Praze je zastupovat především její studenty a hájit jejich zájmy.
  • All Arts Club – Posláním organizace je podporovat aktivní zapojení studentů VŠE do kulturních aktivit, zajistit kulturní a uměleckou rozmanitost na půdě VŠE a dávat členům klubu možnost seberealizace v této oblasti.
  • Bizit – Zájmová studentská organizace se zaměřením na byznys a informační technologie.
  • Buddy System – Klub pro „badíky“. Studenty, kteří se starají a pomáhají výměnným zahraničním studentům přijíždějícím na VŠE.
  • Click it – Organizace, která se zaměřuje čistě na online marketing. Pořádá workshopy, umožňuje setkání s profesionály z oboru.
  • Filmáček – Filmový klub na VŠE se věnuje projekci kvalitních nových i klasických filmů.
  • iKnow club – Původně příznivci značky Apple, nyní komunita studentů, kteří na VŠE pořádají přednášky inspirativních hostů.
  • iLIST – Studentský univerzitní časopis.
  • Institut energetické ekonomie – Zprostředkovává studentům a širší veřejnosti přímou vazbu na perspektivní odvětví energetiky.
  • Klub investorů – Sdružuje lidi se zájmem o investování, trading, private equity, nemovitosti a další byznys odvětví.
  • KMM – Klub podnikavých lidí, který pomáhá studentům v jejich osobním rozvoji a úspěšném nastartování kariéry skrze workshopy a mentoringy se slavnými zástupci českého TOP managementu.
  • Klub mladých politologů – Vítáni jsou všichni, kteří se zajímají o politiku a o aktuální dění. Klub pořádá přednášky, diskuze a exkurze.
  • Model United Nations Prague – MUN Prague každý rok mezi semestry pořádá tzv. PragueMUN, několikadenní simulaci jednání vybraných orgánů a výborů OSN probíhající v angličtině.
  • Oikos Prague – Mezinárodní studentská organizace, kterou spojuje kladný vztah k přírodě i lidem a kteří si myslí, že je možné chránit životní prostředí ekonomickými cestami.
  • Prague Banking Club – Hlavní misí je předávat studentům praktické znalosti z bankovnictví prostřednictvím přednášek a workshopů pořádaných ve spolupráci s předními bankami.
  • S bojkou v zádech – Divadelní soubor při VŠE.
  • SKOK – Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti, který pořádá pravidelné cykly Exportních a Investičních večerů. Praktické pohledy a rady manažerům, majitelům firem a studentům, kteří by jednou chtěli vlastní byznys.
  • Students4students – Dlouhodobým cílem klubu je vytvoření platformy, kde každý mladý člověk může dostat šanci prezentovat téma, které ho zajímá a chtěl by se o něj podělit s ostatními.
  • Students for Liberty – Mezinárodní organizace propojující a podporující studenty hlásící se k myšlenkám svobody.
  • Studentský klub projektového řízení – Sdružuje studenty i absolventy se zájmem o projektové řízení.
  • Studentský PR tým FMV – Je významnou součástí komunikační strategie Fakulty mezinárodních vztahů, zapojuje studenty fakulty do komunikačních a informačních aktivit směřujícím k studentům fakulty, uchazečům o studium i vůči široké veřejnosti.
  • xPORT VŠE Business Accelerator – Inkubátor a akcelerátor pro podnikatelské nápady studentů. Nabízí také řadu stáží v inovativních projektech zpracovávaných pro firmy.
  • United Business Club – Klub, který spojuje a podporuje mladé i zkušené podnikatele.

Aktuality z Týdne studentských příležitostí zde.