Seznamovací kurzy pro 1. ročníky

9. června
2014

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) letos poprvé pořádá seznamovací kurzy pro nové studenty VŠE. Jsou určeny studentům zapsaným do prvních ročníků bakalářského typu studia pro akademický rok 2014/2015. Seznamovací kurzy se uskuteční v areálu Centra tělesné výchovy a sportu VŠE v Dobronicích u Bechyně a v areálu kolejí Fakulty managementu v Jindřichově Hradci.

Seznamovací kurzy jsou organizovány pro všechny uchazeče, kteří se zapíší ke studiu na jedné z fakult VŠE a rádi by své spolužáky poznali ještě před oficiálním zahájením semestru. Každá fakulta pořádá svůj vlastní třídenní kurz, na kterém se noví studenti VŠE potkají s vedením fakult, učiteli i doktorandy. Dozví se tak podrobnosti a zajímavosti o oboru, na který se přihlásili. Zároveň mohou od starších spolužáků vyslechnout důležité informace o radostech, ale i nástrahách studia a rady, jak se jim vyhnout. Na programu seznamovacích kurzů jsou i sportovní aktivity, vědomostní soutěže a kvízy, večerní společenské soutěže nebo noční putování pro odvážné. Účastníci s předstihem získají i základní přehled o mimoškolních aktivitách, do kterých se na VŠE mohou zapojit a informace o možnostech studia v zahraničí.

Každá fakulta pořádá třídenní seznamovací kurz pro své nové studenty v jiném termínu. Na kurzy se lze hlásit prostřednictvím webových stránek Rozvojového a poradenského centra VŠE, které seznamovací kurzy organizuje: http://rpc.vse.cz/seznamovaci-kurz-pro-1-rocniky/

• Fakulta financí a účetnictví: 10. 9. – 12. 9. nebo 12. 9. – 14. 9. (Dobronice)
  • Fakulta mezinárodních vztahů: 14. 9. – 16. 9. (Dobronice) V případě velkého zájmu bude ve stejném termínu otevřen ještě jeden kurz, který bude probíhat v areálu VŠE v Jindřichově Hradci.
  • Fakulta podnikohospodářská: 8. 9. – 10.9. (Jindřichův Hradec)
  • Fakulta informatiky a statistiky: 6. 9. – 8.9 nebo 8. 9. – 10. 9. (Dobronice)
  • Národohospodářská fakulta: 18. 9. – 20. 9. (Dobronice)
  • Fakulta managementu: 16. 9. – 18. 9. (Dobronice)

Více informací o seznamovacích kurzech jednotlivých fakult: http://www.vse.cz/studium/prvni-rocnik/prirucka/

Sportovní areál VŠE v Dobronicích leží na levém břehu řeky Lužnice mezi městy Táborem a Bechyní.  Po povodních v roce 2002 byl komplexně zrekonstruován a  nyní nabízí  velmi kvalitní zázemí pro sportovní vyžití i rekreaci – kvalitní ubytování, stravovací komplex, sportoviště s umělým povrchem pro  tenis, basketbal, volejbal, házenou, florbal, lanový park, kajaky a kánoe  pro vodácké sporty. Okolí nabízí celou řadu možností pro vodácké sporty a  cykloturistiku.  Na mapě byste jej našli v jižních Čechách nedaleko měst Tábor či Bechyně.

Areál v Jindřichově Hradci taktéž disponuje mnoha možnostmi jak pro sportovní, tak pro kulturní vyžití. Ubytování je pro účastníky kurzů zajištěno v kolejích Fakulty managementu VŠE.