FMV je partnerem Prague European Summit

15. listopadu
16. listopadu
2023

Fakulta mezinárodních vztahů je v roce 2023 partnerem Prague European Summit, který je strategickou platformou pro řešení celoevropských otázek s ohledem na společné výzvy. Určuje budoucí trendy EU prostřednictvím dialogu s nejvyššími představiteli evropské veřejné a soukromé sféry. Posílení role Evropské unie ve světě a zároveň budování udržitelné a odolné společnosti.

V rámci partnerství se ve středu 15. listopadu na Vysoké škole ekonomické v Praze koná side event „Half-time of the EU’s Recovery and Resilience Facility: What have we learned so far?“, debata kterou moderuje Mgr. Jarolím Antal, Ph.D., ředitel Centra evropských studií.

Ve čtvrtek 16. listopadu moderuje doc. Ing. Pavel Hnát, Ph.D., prorektor Vysoké školy ekonomické v Praze, jeden z panelů summitu.

Prague European Summit byl založen v roce 2015 Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM a Ústavem mezinárodních vztahů pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR s cílem přetvořit obraz České republiky jako členské země EU, která se sebevědomě a přitom konstruktivně zapojuje do strategických diskusí o směřování Evropské unie. Od té doby se rozrostla na diskusní politické fórum na vysoké úrovni, na němž se pravidelně schází více než 500 vrcholných politiků, politických komentátorů, představitelů think-tanků, zástupců podnikatelské sféry, osobností veřejného života, mladých lídrů a zástupců veřejnosti z celého světa, kteří diskutují a hledají řešení problémů dneška a budují Evropu zítřka.

FMV je partnerem Prague European Summit