FIS připravuje nový bakalářský program v angličtině

Fakulta informatiky a statistiky (FIS) s radostí oznamuje, že připravuje nový anglicky vyučovaný bakalářský program Economic Data Science.

Bude to první bakalářský program na FIS, plně vyučovaný v angličtině. Od roku 2015 nabízíme magisterské programy v angličtině – Economic Data Analysis a Information Systems Management. Nyní konečně zkompletujeme nabídku programů v angličtině, a kromě magisterského, budeme nabízet i bakalářské studium.

Economic Data Science (EDS) je bakalářský program s doporučenou délkou studia  3 roky (6 semestrů), se studijní zátěží 180 ECTS kreditů. Hlavní oblasti studia jsou data science, statistika, ekonometrie, datová analýza a kritické myšlení.

Absolventi tohoto programu budou kvalifikováni pro pracovní pozice, kde je vyžadována interpretace ekonomických indikátorů a datová analýza. Budou schopni pracovat s různými zdroji dat. Uplatnění najdou např. na pozicích datový vědec, business analyst, manažer ekonomických dat, konzultant ekonomických dat. Absolventi též mohou pokračovat v navazujícím magisterském studiu.

Akademický garant programu doc. Ing. Mgr. Petr Mazouch, Ph.D.  říká: ”Bakalářský program Economic Data Science je připraven pro studenty, kteří chtějí pracovat na důležitých a dobře finančně ohodnocených pracovních pozicích v podnicích nebo ve veřejném sektoru. Budou pracovat s daty, na jejichž analýze závisí fundamentální rozhodnutí firem. Nebudou data jen posuzovat, budou je též do hloubky analyzovat pomocí pokročilých statistických a ekonometrických metod. A díky znalostem z  ekonomie budou vybaveni dělat důležitá rozhodnutí.“

Více informací o programu najdete na této stránce.