Výsledek voleb kandidáta na jmenování děkanem Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze

Akademický senát Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze zvolil na svém zasedání dne 23. 11. 2023 kandidátem na jmenování děkanem Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze doc. Ing. Martinu Jiránkovou, Ph.D.

Doc. Ing. Martina Jiránková, Ph.D. je vedoucí  Katedry mezinárodních ekonomických vztahů od jejího vzniku v lednu 2021 (vedoucí Katedry světové ekonomiky byla od září 2013). Od roku 2014 do roku 2016 byla proděkankou Fakulty mezinárodních vztahů pro vědu a doktorské studium. Na katedře působí od roku 2007 a v roce 2013 byla jmenována docentkou v oboru Světová ekonomika. Přednáší a cvičí mezinárodní ekonomii a dlouhodobě se též zabývá měnící se úlohou národních států v období globalizace (byla řešitelkou postdoktorského grantu zaměřeného na tuto problematiku). Byla ředitelkou Centra evropských studií Vysoké školy ekonomické v Praze. V letech 2019 a 2020 členkou řešitelského týmu projektu TA ČR s názvem Zacílení investiční podpory v ČR s ohledem na předpokládané dopady technologických změn. V roce 2020 byla členkou řešitelského týmu projektu TAČR s názvem Pokles cen ropy: Výzkum dopadů na producentské státy v sousedství EU.