VŠE je dle Financial Times 52. nejlepší byznysovou školou v Evropě. Polepšila si o deset příček.

Deník Financial Times dnes zveřejnil výsledky letošního srovnání evropských byznysových škol. Vysoká škola ekonomická v Praze od loňska vystoupala o 10 příček výš na 52. místo

Žebříčku letos vévodí HEC Paris, která je stejně jako VŠE také jednou z 33 univerzit CEMS aliance. V evropském srovnání byznysových univerzit zůstává ze zemí bývalého východního bloku před VŠE pouze polská Kozminsky University, která se letos umístila na 40 místě. VŠE nicméně dominuje regionu střední a východní Evropy svým programem CEMS z Fakulty podnikohospodářské, díky kterému se v zářijovém žebříčku celosvětově nejlepších programů Master in Management dostala na 18. místo.

Hodnocené faktory žebříčků sestavovaných Financial Times vycházejí z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Za VŠE tyto údaje poskytuje Fakulta podnikohospodářská.

V případě nově vydaného srovnání Financial Times European Business Schools 2023 se hodnotí především kvalita studia a šíře nabízených programů. Větší důraz je přitom kladen právě na kvalitu, aby školy, které nabízejí vysoce kvalitní vzdělání, ale nedisponují všemi hodnocenými kategoriemi studijních programů, mohly v žebříčku stále dosahovat dobrých výsledků. Žebříček je zároveň sestavován na základě umístění školy v dalších hodnoceních Financial Times z téhož roku: MBA, Executive MBA, Masters in Management (MiM) a dva žebříčky neakademických exekutivních vzdělávacích programů.

>>> Přijímačky na FPH VŠE <<<

Všechny informace ohledně přijímacího řízení k jednotlivým studijním programům najdete v nově vydané Vyhlášce o příjímacím řízení pro akademický rok 2024/25.

Aktualizované informace najdete i na našich webových stránkách:

Přihlášky je možné podávat od 1. 12. 2023 do 30. 4. 2024, a to pouze elektronicky zde.

>>> Applying to CEMS <<<

The admission procedure for the CEMS/MIM Programme at VSE offers 2 intakes, upon which selected students have to pass the Assessment Centre.

The 1st intake deadline is on February 28, 2024.
The 2nd intake is subject to available spots, the deadline is on April 30, 2024.

Students have to submit the required documents before the application deadline.

For more information about the admission procedure, please see the Master in International Management/CEMS website.