prof. Jozef Bátora, MPhil., PhD.

Univerzita Komenského v Bratislavěfphil.uniba.sk

Profesor na katedře politologie Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Bakalářské studium oboru Politologie absolvoval na Univerzitě Komenského v Bratislavě, navazující magisterské v Norsku na Univerzitě v Bergenu (1999) a PhD. v oboru politologie na Univerzitě v Oslo (2006). Působil jako docent a ředitel Ústavu evropských studií a mezinárodních vztahů na Fakultě sociálných a ekonomických vied (2009 – 2015), od roku 2015 působí na katedře politologie Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Má bohaté zahraniční zkušenosti. Jako hostující profesor přednášel na Europe Center, na Stanfordské univerzitě (2013), byl vědeckým pracovníkem Institutu pro výzkum evropské integrace, Rakouské akademie věd ve Vídni (2006 – 2009), vědeckým pracovníkem Centra evropských studií ARENA na Univerzitě v Oslo (2006) a hostujícím výzkumným pracovníkem centra Scancor na Stanfordské Univerzitě (2003 – 2004). V letech 2012-2015 byl šéfredaktorem Journal of International Relations and Development.