Současná Evropa
ČESKY ENGLISH
Fakulta mezinárodních vztahů, Vysoká škola ekonomická v Praze

Současná Evropa 1/2018 –CALL FOR PAPERS-

Současná Evropa nyní přijímá články  pro číslo 1/2018. První číslo roku 2018 bude prioritně orientováno na témata budoucnosti finančního systému a s tím spjatých politik EU po roce 2020. V kontextu divergence hospodářského vývoje mezi členskými zeměmi, diskutované reformy eurozóny, Brexitu, nové bezpečnostní situace v Evropě i ve světě a dalších událostí, které významně ovlivňují integrační proces, je nutné uvažovat o potřebných reformách EU.

Jaká by měla být reforma a budoucnost rozpočtu a politik EU?

Jak se vyrovnat s dopady globalizace a podpořit větší soudržnost EU?

V rámci této výzvy uvítáme odborné články zaměřené nejen na zmíněné otázky, ale také na další aktuální otázky vývoje evropské ekonomiky, politiky a společnosti.

Termín pro zaslání finálních verzí příspěvků je do 31. března 2018.

Příspěvky do časopisu lze nyní zasílat výhradně přes nový redakční systém Actavia, který možní zrychlení recenzního řízení v našem časopise.