Název práce: Potřeba managementu a PR v provozu amatérských a profesionálních kapel na české hudební scéně
Autor(ka) práce: Bláha, Marek
Typ práce: Bakalářská práce
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Kouba, Vojtěch
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
Tato práce se zabývá potřebou managementu a public relations na všech úrovních scény českých hudebních kapel. Podstatou práce je zjištění potřeby a míry zastoupení těchto ekonomických disciplín při provozu amatérské, poloprofesionální, či profesionální hudební kapely. Česká hudební scéna je dynamické prostředí, které v posledních patnácti letech prožívá dramatické změny, jež mají vliv na způsob fungování hudebních skupin. Mým záměrem je odhalení příčin úspěchu či neúspěchu českých amatérských hudebních kapel při prosazování se mezi poloprofesionální a profesionální soubory a zejména možnosti, jak lze tyto příčiny ovlivňovat. Podle mého názoru jsou management a public relations esenciálními disciplínami pro úspěšné působení kapely na tuzemském hudebním trhu. Práce popisuje nástroje jednotlivých disciplín a možnosti jejich aplikace v daném prostředí. Tato teoretická část je následně ověřována praktickou studií, která potvrzuje předchozí domněnky.
Klíčová slova: kapela; hudební scéna; public relations; management
Název práce: The need of management and PR in operation of amateur and professional bands on Czech music scene
Autor(ka) práce: Bláha, Marek
Typ práce: Bachelor thesis
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Kouba, Vojtěch
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
The topic of this thesis is a need of management and public relations at all levels of Czech musical bands scene. The purpose of the thesis is to find a need and rate of those economical disciplines while carry on amateur, semi-professional or professional band. Czech music scene is a dynamical environment which has been last fifteen years under an impact of dramatic changes which have had big impact on band activity. My intention is to find out the reasons of success or failure of Czech amateur bands which are trying to penetrate into semi-professional and professional level. Next intention is also to find out how to affect these reasons. In my opinion management and public relations are essential disciplines for being a successful band. This thesis describes tools of each discipline and possibilities of their application in the environment. This theoretical part if followed by a practical study which confirms the previous assumptions.
Klíčová slova: music scene; management; band; public relations

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Přidělovaná hodnost: Bc.