Projekt SEPA a jeho aplikace

Oponenti práce: Vacek, Vladislav
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
Práce se zabývá projektem SEPA a jeho integrací v České Republice. Kromě charakteristiky projektu práce popisuje historii jeho vzniku a jeho vývoje v současné době. Praktická část se zaměří na implementaci projektu a jeho využití v praxi, konkrétně srovnává poplatky za provedení SEPA produktů u vybraných bank. V práci jsou využity metody deskripce a jednoduché komparativní analýzy. Přínos práce se spatřuje zejména v objasnění aktuálního stavu integrace projektu v ČR.
Klíčová slova: příkaz k úhradě; přeshraniční platební styk; Evropský platební výbor; hotovost; srovnávání bankovních poplatků; inkasní příkaz; SEPA
Název práce: Project SEPA and its aplication
Autor(ka) práce: Vuong, Thi Hai Ha
Typ práce: Bachelor thesis
Vedoucí práce: Schlossberger, Otakar
Oponenti práce: Vacek, Vladislav
Jazyk práce: Česky
Abstrakt:
This thesis studies project SEPA and its intergration in Czech Republic. Besides the characteristics of the project, it describes the history of SEPA and and the its development at present. The practical part focuses on the implementation of the project and its use in practice, specifically comparing bank fees in using SEPA products. Methods used in this thesis are description and simple comparative analysis. The thesis clarifies the current state of the intergration of project SEPA in Czech Republic.
Klíčová slova: credit transfer; comparing bank fees; cash; direct debit; cross-border payments; European Payments Council; SEPA

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Přidělovaná hodnost: Bc.