České finále marketingové hry Brandstorm

11. července
2009

Vítězem českého národního finále marketingové hry společnosti L’Oréal pro studenty vysokých škol se stal tým B3B z Vysoké školy ekonomické v Praze, vedlejší specializace Komerční komunikace.

V letošním, již 17. mezinárodním ročníku, byla pro případovou studii studentů vybrána Maybelline – jedna ze značek mass-marketové divize společnosti L’Oréal. Úkolem soutěžících bylo vytvořit koncept prvního parfému Maybelline. Studenti měli prostudovat situaci značky na trhu, na základě vlastní analýzy navrhnout vůni, najít pro ni vhodný segment a vymyslet inovativní komunikační kampaň.

Letos soutěžilo celkem 17 tříčlenných týmů z pražské Vysoké školy ekonomické, ze kterých byly v rámci květnového semifinále vybrány 3 postupující týmy: B3B, Broadway Spirit a The Unexpected Choice. Ty měly od semifinále 2 týdny na dopracování svých strategií, reklamních vizuálů a prezentace.

vitezky.jpgPorotu finále tvořili Jan Binar, CEO agentury McCann Erickson, a zástupci společnosti L’Oréal – ředitel české pobočky Marco Fabien, PR ředitelka Nikol Novotná, ředitel divize spotřebních výrobků Juan-Andres Elhazaz, Eva Hegedušová-Dudašková, marketingová ředitelka značek Garnier a Maybelline, a Jana Kovalovská, group product manager značky Maybelline.

Všechny tři finálové týmy postupně prezentovaly porotě svou představu o konceptu prvního parfému Maybelline. Studenti komplexně zanalyzovali současné postavení značky na trhu, její konkurenci, představili svůj koncept parfému a také navrhli dvouletý marketingový plán. Veškeré prezentace museli připravit a přednést porotě v angličtině. Důležitým bodem byly vždy odpovědi na dotazy poroty.

Za vítězný označila porota projekt týmu B3B. Podle vyjádření Marco Fabiena, ředitele společnosti L’Oréal Česká republika a Slovensko, byl návrh komplexně propracovaný a vycházel z podrobné a kvalitní analýzy trhu. Tým B3B totiž přišel s konceptem „Bejeweled Stick-on-Scent“, což je parfémovaný nalepovací šperk.

Vítězky českého finále Petra Bolfíková, Tereza Eisenbarthová a Tereza Kahánková (na obrázku zleva doprava) se zúčastnily koncem června i mezinárodního finále v Paříži.