Dny partnerských univerzit a výstava fotografií výměnných studentů VŠE

16. listopadu
2013

Od úterý 19. 11. 2013 do pátku 29. 11. 2013 proběhne v  Rajské budovy několik akcí, které mají za cíl propagaci možností studia v zahraničí pro studenty VŠE. Kromě výstavy fotografií studentů, přihlášených do soutěže pořádané Oddělením zahraničních styků, se bude konat rovněž pravidelná dvoudenní akce Dny partnerských univerzit, každoročně pořádaná ve spolupráci s organizací Buddy System. Pro zájemce o studium v zahraničí bude v atriu Rajské budovy rovněž připraven informační stánek OZS.

Od úterý 19. do pátku 29. listopadu 2013 si budou moci studenti, zaměstnanci i návštěvníci VŠE prohlédnout výstavu nejlepších fotografií přihlášených do Fotosoutěže Oddělení zahraničních styků 2013. Do letošního ročníku s tématem „NeVŠEdní zážitky VŠEdních dnů aneb Jak se žije studentům VŠE v zahraničí“ se přihlásilo 60 studentů. Z celkem 170 fotografií, dokumentujících život posluchačů VŠE vyslaných na studijní pobyt či pracovní stáž do zahraničí, vybrala odborná porota 63 postupujících děl od 48 autorů, které ozdobí atrium Rajské budovy. Slavnostní vyhlášení vítězů, na které zve OZS nejen všechny účastníky, proběhne v úterý 19. listopadu 2013 od 14.30 hodin v atriu RB.

V rámci výstavy bude věnován speciální panel 3miliontému studentovi programu Erasmus za ČR, kterým se stal Vojtěch Zrůst z Fakulty informatiky a statistiky vyslaný v LS 2012/2013 na Reykjavík University. Více o soutěži The 3.000.000th Erasmus student, kterou pořádala Evropské komise, se dočtete zde.

Kromě fotografické výstavy se budou moci zájemci o studium či praxe v zahraničí zastavit od úterý 19. do čtvrtka 21. listopadu 2013 také u Informačního stánku Oddělení zahraničních styků. Vždy od 10 do 16 hodin budou pracovníci OZS připraveni zodpovědět dotazy týkající se možností, jak v rámci studia na VŠE vyjet do zahraničí.

Ve dnech 20. až 21. listopadu 2013 se na VŠE v Praze uskuteční i Dny partnerských univerzit. Akci pořádá Oddělení zahraničních styků a studentská organizace ESN VŠE Praha – Buddy System. Partnerské univerzity představí buď studenti VŠE, kteří na nich jeden semestr studovali, anebo zahraniční studenti, kteří zimní semestr tráví v Praze.

Vysoká škola ekonomická v Praze má v zahraničí partnerskou síť o více než 200 školách – 140+ partnerských univerzit se nachází v Evropě, 23 v Severní Americe, 13 v Latinské Americe, 2 v Austrálii, 1 na Novém Zélandu a 19 v Asii. Ve školním roce 2014/2015 bude do zahraničí vysláno více než 700 studentů, a to buď na výměnné pobyty, na individuální mobility anebo v rámci ucelených navazujících magisterských studijních programů v angličtině.