Doktorand NF Vojtěch Dvořák získal prestižní stipendium v rámci programu Neuron & IOCB Tech Internships in Israel

Gratulujeme doktorandovi Ing. Vojtěchovi Dvořákovi, který byl úspěšně vybrán vědeckou radou Nadačního fondu Neuron pro účast v programu Neuron & IOCB Tech Internships in Israel. Ing. Vojtěch Dvořák, student doktorského programu Regionální rozvoj, byl vybrán na základě zaměření svého výzkumu: Human Capital and its Systematic Stimulation (Measuring of Human Capital and Examples of Good Practice from Israel’s Systematic Development of Human Capital in High-tech Industry).

Cílem programu je přenesení zahraničních poznatků do české vědy. Vybraní účastníci budou v průběhu dvouměsíční zahraniční stáže v Izraeli pracovat na vlastním výzkumu a navíc poznají izraelský vědecký ekosystém se zaměřením na aplikovaný výzkum, komercializaci a transfer. Program je unikátní v tom, že studenty jakýchkoliv oborů díky kontaktům a vazbám správně nasměruje na nejlepší izraelské univerzity a jejich profesory. A tím jim zajistí, že z dvouměsíčního pobytu vytěží pro svoji práci maximum.

Více o programu Neuron & IOCB Tech Internships in Israel se dozvíte zde.