VŠE International Week 2023

Právě skončil již sedmý ročník mezinárodní akce „International Week“. Společně s Fakultou financí a účetnictví a s Fakultou mezinárodních vztahů jsme pozvaly  sedm hostujících profesorů z různých zemí a partnerských univerzit. Výuka probíhala od 16. do 18. ledna 2023. Program akce zakončila ve čtvrtek společná diskuze s hostujícími profesory na široké téma I-WEEKu.

Od klasické výuky se kurzy v rámci International Week liší především formou. Studenti VŠE si mohou zaregistrovat jeden z krátkých intenzivních kurzů za 3 ECTS kredity. Sami studenti tuto formu oceňují, mají tak možnost získat kredity ve volnějším období, kdy neprobíhá standardní výuka, dozvědět se zajímavé informace o tématu, které si vybrali a navíc si procvičí angličtinu.

Letošní ročník proběhl po dvou „online“ rocích v prezenční formě, proto jsme se na tuto akci velice těšili. Vzhledem k dvakrát vyhlášené evakuační situaci v budově Žižkov, měli někteří studenti i názorný příklad do problematiky, kterou zrovna v kurzu probírali. Věříme, že ani Covid-19 ani evakuace budovy VŠE nenabourá náš I-WEEK a bude každý rok probíhat znovu a znovu.

Velmi se těšíme na další ročník I-WEEKu, který proběhne v lednu 2024, zápisy do kurzů budou otevřeny na začátku akademického roku 2023/2024.

International Week v číslech

183 studentů
3 fakulty (FIS, FFU, FMV)
7 hostujících učitelů