Veslařský comeback VŠE

Minulý pátek se pod vyšehradskou skálou konal legendární veslařský souboj na Vltavě. Jednalo se o 110. ročník SEV.EN Primátorek, konaný pod záštitou primátora hl. města Prahy. Tento závod byl výjimečný zejména obnovenou účastí nově sestaveného týmu VŠE, který se znovu vrátil na scénu po 5 letech neúčasti.

Celá událost byla zahájena právě samotným soubojem vysokoškolských studentů z 9 různých univerzit. V rámci celé akce se nám také představili reprezentanti 15 středních škol a paraveslaři soutěžící o nominaci na paralympijské hry.

Tento závod byl unikátní nejenom tím, že se podařilo naší reprezentaci sestavit zcela nový tým 8+ mužů ze 4 různých fakult, ale také tím, že se dokázala kvalifikovat svým vítězstvím v úvodní rozjížďce až do závěrečného finále. Vzhledem k tomu, že se jednalo o uskupení z převážně neaktivních veslařů, je naprosto úžasné, že se kluci rozhodli soutěžit a vybojovali si tak svou pozici v závěrečném finále vyšší kategorie – A.

Věříme, že jejich odhodlání bude inspirovat i další nadané sportovce v boji o post reprezentanta VŠE a že takto fantastické sportovní výkony budou jen a jen přibývat.

Našim reprezentantům moc gratulujeme…

a zároveň vyzýváme všechny nadšence do veslování, kteří mají již nějaké předchozí zkušenosti a kteří by měli chuť zažít tento legendární souboj na vlastní kůži, aby se obrátili na hlavní kormidelnici této finálové osmy (viz kontakt níže).