Reportáž z VŠE Alumni Golf Tour

V sobotu 17. června se uskutečnil již druhý ročník VŠE Alumni Golf tour pořádaný Absolventským centrem VŠE za organizační podpory Eventového centra VŠE.

Oproti minulému roku, kterého se mohli účastnit pouze absolventi vlastnící zelenou kartu, zde letos přibyla i možnost účasti golfových nováčků. Pro ně byla připravena golfová akademie, v které si pod vedením profesionálních trenérů mohli vyzkoušet základní údery na driving range a poznat principy chippingu i puttingu. Nechybělo ani seznámení s golfovými pravidly a jednotlivými úseky hřiště. Zlatým hřebem akademie pak byla puttovací soutěž.

Samotný turnaj, který byl již pouze pro hráčky a hráče se zelenou kartou, začal v 10 hodin. Účastníci turnaje byli předem rozdělení do flightů tak, aby docházelo k networkingu a nebyly výjimkou flighty, kde byl každý hráč absolventem jiné fakulty. Součástí golfového klání byly i populární doprovodné soutěže „nearest to pin“ a „longest drive“. Během hry byly u každé jamky přichystány informační tabulky se zajímavostmi ohledně historie VŠE, takže kromě oblíbené hry se absolventky a absolventi VŠE mohli dozvědět zajímavé informace z historie své alma mater.

Po odehrání turnaje následovalo vyhlášení. Účastníci akademie obdrželi diplom a vítězové puttovací soutěže věcné ceny. Poté byl vyhlášen i turnaj. Nejprve byly uděleny ceny pro vítěze soutěží „nearest to pin“ a „longest drive“, dále již následovaly ceny pro stupně vítězů v hlavních kategoriích. S ohledem na startovní listinu byla jedna kategorie žen a dvě kategorie mužů (dělící linií HCP 30). Každý hráč dostal také výroční golfový míček z limitované edice „70 LET“ symbolizující letošní výročí naší alma mater. Výroční míčky Eventové centrum nechalo vyrobit pouze pro tento turnaj. Výsledky turnaje se hráčům také započetly pro změnu HCP.

Hřiště ve Mstěticích bylo perfektně připraveno a personál restaurace i klubu byl velmi ochotný. Hráči z řad absolventek a absolventů VŠE se nezalekli ani bouře, která se během akce místem přehnala a po většinu času si užívali slunečného počasí, networkingu a příjemné atmosféry.

Letošní ročník se těšil bohaté účasti a skvělé náladě. Děkujeme všem účastníkům za skvělý golfový den. Děkujeme i organizátorům, díky nimž měla akce hladký průběh a našim partnerům, díky kterým můžeme organizovat nejen golfový turnaj, ale i spoustu dalších akcí.

Věříme, že jste si celou akci užili a budeme se na vás těšit na dalším ročníku oblíbené golfové akce. V letošním roce doporučujeme účast na akci Alumni Homecoming v rámci oslav výročí 70 let od založení VŠE. Festival pro absolventy VŠE v areálu na Žižkově proběhne v sobotu 21. října 2023. Můžete se těšit na odborný program, kulturu, networking s bývalými spolužáky a mnoho dalších zajímavostí.

Týmy Absolventského centra VŠE a Eventového centra VŠE