Speciál Seznam Zpráv „Do důchodu bez důchodu?“ na VŠE

Ve čtvrtek 15. června proběhlo ve Vencovského aule VŠE natáčení speciálu dvou pořadů Seznam Zpráv. Prvním z nich je podcast Marie Bastlové s názvem Ptám se já a druhým je Vlevo dole, podcast politických komentátorů Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího.

Pozvání do tohoto speciálu přijal vícepremiér ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a a poslanec a stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka. Speciál Seznam Zpráv nesl název „Do důchodu bez důchodu?“ a hlavním tématem byla chystaná důchodová reforma, jejímž navrhovatelem je právě ministr Jurečka.

Natáčení bylo otevřeno nejen pro studenty a pedagogy VŠE, ale také pro studenty dalších vysokých a středních škol a široké veřejnosti. Celkově se registrovalo téměř 400 zájemců. Do debaty se mohlo zapojit i samotné publikum – v obou částech dostali diváci z publika prostor položit hostům své dotazy.

Rádi bychom z takovýchto debat udělali tradici. Již na podzim letošního roku plánujeme ve spolupráci se Seznam Zprávy další speciál.