Přijímací řízení a přihláška ke studiu

Chcete se dostat na VŠE a studovat některý z námi nabízených programů? Podání přihlášky a vyřízení dalších formalit zvládnete snadno a hlavně elektronicky. Podívejte se na jednoduchý postup, který pokud budete aplikovat, neuděláte chybu.   

  1. Vyberte si program, který chcete studovat. Nemáte ještě jasno? Podívejte se, co vám nabízíme a jaké programy učíme

  2. Podejte si přihlášku elektronicky na prihlasky.vse.cz. Nic nemusíte posílat poštou a poplatek můžete zaplatit on-line kartou. 

  3. Připravte se na přijímací zkoušku. Využít můžete naše přípravné kurzy nebo možnost vyzkoušet si zkoušku nanečisto.

  4. Vyčkejte na zprávu z dané fakulty ohledně termínu zkoušky. Až nastane, přijeďte k nám do Prahy. 

  5. Výsledek se dozvíte buď ihned (pokud je přijímací zkouška na počítači) nebo během jednoho dne. Vše opět na prihlasky.vse.cz. 

  6. Brzy tak budete vědět, jestli se zařadíte mezi studenty VŠE. 

Základní poslání je ovšem jasné – přijímací zkoušky není třeba se bát. Otestujeme si vás v rozsahu znalostí střední školy (viz Specifikace obsahu přijímacích zkoušek) a pokud prokážete alespoň průměrnou úroveň, máte reálné šance u nás studovat. Pokud patříte mezi uchazeče se specifickými studijními požadavky, podrobnosti k přijímacímu řízení najdete na webu Střediska handicapovaných studentů VŠE 

Je-li vaše předchozí vzdělání ze zahraničí, máte možnost podat žádost o posouzení zahraničního vzdělání pro účely přijímacího řízení na VŠE, a to prostřednictvím aplikace, která je k dispozici na edu.vse.cz. Dříve požadovaný doklad o obecném uznání zahraničního vzdělání v ČR (tzv. nostrifikace) se vyžaduje jen v případě, že VŠE vysloví pochybnosti o dostatečné úrovni, rozsahu nebo obsahu předchozího zahraničního vzdělání uchazeče, doloženého zahraničním dokladem, a vyzve uchazeče k prokázání vzdělání předložením nostrifikace.

VŠE a jejích šest fakult se odlišují nejen ve svém odborném zaměření, ale i ve formě přijímací zkoušky. Abyste z toho nebyli zmateni, připravili jsme pro vás dále na stránce stručný přehled základních informací ke každé fakultě: