Ocenění nejlepších studentů IT oborů FIS

10. prosince
2015

Ve středu 9. prosince proběhlo na  Fakultě informatiky a statistiky (FIS) tradiční vyhlášení nejlepších studentů oborů studijního programu Aplikovaná informatika. Cílem takového žebříčku je motivovat studenty v průběhu studia k co nejlepším výkonům. První tři studenti dostávají diplom, finanční  odměnu od děkana fakulty a cenu od partnera žebříčku, kterým je i letos společnost MSD. Ta pro talentované studenty připravila speciální assessment centrum, jehož účastníci získají zpětnou vazbu od profesionálů z MSD, získají přehled o aktuálně žádaných pozicích na pracovním trhu a dostanou možnost zapojit se do projektů, které MSD chystá pro příští rok.

Studenti přebrali diplom z rukou proděkanů FIS prof. Ing. Josefa Arlta, CSc., Ing. Petra Mazoucha, Ph.D., a vedoucího katedry informačních technologií doc. Ing. Oty Novotného, Ph.D. Společnost MSD reprezentovala paní Theresa Pullen, Associate Director – Operations Management.

Studenti jsou oceňováni v několika kategoriích. Katedra hodnotí jednak současné studenty, ale i absolventy bakalářského a magisterského studia. Studenti jsou hodnoceni podle prospěchu a plnění studijních povinností. V případě rovnosti průměrů (u studentů na prvních 10 místech, kteří ještě studují) se zohledňuje počet získaných kreditů. Výsledky jsou využívány například pro výběr studentů na místa v inovativních projektech s praxí na katedře a současně díky umístění v žebříčku získají lepší pozici při hledání pracovního místa.

Výsledky za akademický rok 2014/2015

Kategorie Bakalářský obor Aplikovaná informatika – 1. ročník

1. Čecháková Zuzana
  2. Menčík Michal