VŠE získala cenu Nejlepší ekonomická vysoká škola ve střední a východní Evropě

5. listopadu
2008

VŠE v Praze je nejlepší školou v oboru ve východoevropském regionu. Shodli se na tom děkani tisícovky vybraných ekonomických univerzit ze 153 zemí světa v rámci projektu Eduniversal awards. Druhé místo získala Varšavská vysoká škola ekonomická a třetí nejlépe hodnocenou školou se stala Univerzita v Lublani. Cenu „1st Business School in the Eastern European Zone“ převzal včera v Paříži rektor VŠE v Praze, prof. Hindls.

Děkani a rektoři vybrali tři nejlepší ekonomické univerzity každého z devíti světových regionů (Afrika, střední Asie, střední a východní Evropa, Střední východ, Dálný východ, Latinská Amerika, Severní Amerika, Oceánie a západní Evropa). Celkem tedy zvolili 27 nejlepších ekonomických univerzit světa. Vysoká škola ekonomická v Praze se tím ocitla ve společnosti nejprestižnějších ekonomických univerzit, jakými jsou např. Harvard Business School (vítěz regionu Severní Amerika a absolutní vítěz), Copenhagen Business School, Melbourne Business School nebo National University of Singapore.

cena_rektor3.jpg„Internacionalizace je dlouhodobou prioritou největší české vysoké školy ekonomické“, zdůraznil v závěrečném projevu slavnostního večera, který se konal v prostorách pařížské Burzy cenných papírů, rektor Hindls. „Máme 110 partnerských univerzit a jsme členem prestižních mezinárodních sítí CEMS a PIM. Zahraničním studentům nabízíme více než 90 kurzů v angličtině, akreditované studijní programy typu joint degree, double degree a např. v tomto roce dosud na VŠE hostovalo 61 zahraničních profesorů. To vše přispívá k dobrému jménu školy v zahraničí.“

Eduniversal_awards.jpgEduniversal je celosvětový projekt francouzské konzultantské firmy SMBG. Výběr tisíce škol zařazených do hodnocení provádí Mezinárodní vědecký výbor složený z nezávislých expertů. Mezi kritéria hodnocení patří např. mezinárodní vliv a pověst školy, kvalita výukových programů, kvalita vyučujících, ocenění získaná školou, akreditace školy na celostátní i mezinárodní úrovni, výsledky v důležitých žebříčcích či účast v různých mezinárodních sdruženích a organizacích. O konečném pořadí rozhodují hlasy děkanů a rektorů jednotlivých vysokých škol.

cena_rektor2.jpg