Slovenský ministr zahraničních věcí na VŠE

30. října
2011

Přednáška Ing. Mikuláše Dzurindy, CSc., dr.h.c.  na téma „Hodnotová politika v kontextu krize eurozóny" se koná ve čtvrtek 3.11.2011 od 11,00 v Likešově aule.

Centrum evropských studií Vysoké školy ekonomické v Praze zve studenty, učitele i absolventy na přednášku Ing. Mikuláše Dzurindy, CSc., dr.h.c., ministra zahraničních věcí Slovenské republiky. Po přednášce bude následovat diskuze s účastníky.

Mikuláš Dzurinda je absolventem Vysoké školy dopravy a spojov v Žiline, kde v roce 1988 získal i vědeckou hodnost kandidáta věd. V roce 2003 mu rektor Žilinské univerzity udělil titul Doctor Honoris Causa.

V letech 1998 – 2006 byl Mikuláš Dzurinda předsedou vlády Slovenské republiky. V období 2006 – 2010 zastával funkci poslance a od roku 2010 vykonává funkci ministra zahraničních věcí. Ing. Dzurinda je předsedou Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie (SDKÚ).