V žebříčku Financial Times „European Business Schools Rankings 2019“ se VŠE umístila na 55. místě

Financial Times dnes zveřejnily výsledky hodnocení European Business Schools Ranking 2019. První tři místa získaly  francouzská HEC Paris, britská London Business School a italská SDA Bocconi. V žebříčku, kde jsou zveřejněny výsledky 95 nejlepších evropských škol, se Vysoká škola ekonomická v Praze umístila na 55. místě.

Hodnocení FT vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními čtyřmi hodnocenými částmi jsou programy MBA, programy celoživotního vzdělávání (Executive Education), navazující magisterské programy v oblasti managementu a kvalita pedagogického sboru (podíl učitelů s titulem Ph.D., počet zahraničních pedagogů a zastoupení žen). VŠE se prosadila ve dvou kategoriích. Získala 15. místo v hodnocení manažerských navazujících magisterských programů zastoupených Fakultou podnikohospodářskou a 55. místo za kvalifikační strukturu pedagogického sboru.

V letošním hodnocení dominují francouzské (celkem 26) a britské vysoké školy (19). Ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny pouze Česká republika (VŠE), Maďarsko (Corvinus University), Polsko (Kozminski University, Warsaw School of Economics), Rusko (St. Petersburg University) a Slovinsko (University of Ljubljana).

Více informací: https://www.ft.com/business-education