Studenti VŠE úspěšně reprezentovali školu na konferenci Retail summit

13. února
2015

Ve středu 4. února 2015 úspěšně vystoupil tým studentů vedlejší specializace 2KK – Komerční komunikace na mezinárodní konferenci Retail summit 2015. Hlavním tématem konference bylo „Hledání nových cest v obchodě“. Retail summit má již jednadvacetiletou tradici, jedná se o největší setkání obchodu v České republice.

Studentský tým ve složení: Lenka Bubeníková, Martina Drobná a Petra Hrušková prezentoval v rámci panelové diskuze svou případovou studii na téma „Nové cesty k zákazníkům“ z pohledu zákazníků očima mladých lidí. Vystoupení studentů zaujalo jak odborníky v panelové diskuzi, tak přítomné účastníky ve velkém konferenčním sále.

Rychlý rozvoj technologií a vysoký stupeň jejich akceptace ze strany zákazníků mění razantně obchod. Nejde o jednoduchý souboj kamenného a internetového obchodu – staré a nové distribuční kanály spolu koexistují, propojují se a vzájemně se inspirují. Obchodníci i výrobci hledají nové cesty zboží a služeb k zákazníkovi, vytvářejí nové prodejní koncepty a formáty. Omni – channels retailing je evolucí multi-channels retailingu a stále více se začíná prosazovat.

Z pedagogického hlediska se jasně potvrzuje, že propojení teorie a praxe ve výuce pragmatických disciplín je nejsprávnější cestou ve vzdělávání mladých lidí, kteří dokážou své znalosti uplatnit právě při aplikaci v praxi.

Více o konferenci Retail summit 2015