14. 5. 2018 - 22. 6. 2018 - Zkouškové období

VŠE udělala první krok k akreditaci AACSB

17. 2. 2015 - VŠE se stala členem mezinárodní organizace AACSB, která uděluje byznys školám po celém světě prestižní akreditaci „Business Accreditation“. Jejímu získání předchází několikaletý akreditační proces. VŠE jej zahájila nyní, svým členstvím v mezinárodní síti škol AACSB.

AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) byla založena v roce 1916 v USA. Dnes má tato původně americká síť členy po celém světě. Získáním členství v této prestižní asociaci udělala VŠE první krok k získání mezinárodní akreditace „Business Accreditation“. Jelikož má VŠE ve svém strategickém záměru cíl získat mezinárodní institucionální akreditaci, bude v následujících letech usilovat o získání AACSB akreditace pro celou školu. Akreditační proces se tak bude týkat všech oborů a fakult VŠE.

S mezinárodními akreditacemi má na VŠE zatím největší zkušenost Fakulta mezinárodních vztahů. Ta získala oborovou akreditaci EPAS pro svůj magisterský program Mezinárodní obchod a magisterský program International Business – Central European Business Realities v roce 2012 a obhájila ji i v roce 2015. Fakulta podnikohospodářská pak v současné době pracuje na získání fakultní akreditace EQUIS. Akreditace EPAS a EQUIS uděluje organizace EFMD (The European Foundation for Management Development).

Prestižní mezinárodní akreditace mají pro „business schools“, k nimž se VŠE řadí velký význam. Jde o známku kvality na mezinárodní úrovni pro potenciální partnerské univerzity i zahraniční zájemce o studium. Získání mezinárodní institucionální akreditace je pro VŠE důležitým krokem v její strategii internacionalizace a pomáhá se škole dále rozvíjet a držet krok s nejkvalitnějšími světovými „business schools“. Mezi držitele akreditace AACSB patří například Harvard Business School; HEC School of Management, Paris; London Business School nebo School of Management, Yale University.