VŠE píše pro Hospodářské noviny

2015

Vysoká škola ekonomická a Hospodářské noviny v březnu spustily nový projekt. Každý týden na stránkách HN vychází sloupek, do kterého přispívají vyučující ze všech fakult VŠE. Zamýšlí se v nich nad aktuálními ekonomickými tématy i zajímavostmi ze svého oboru.

Vznik sloupku „VŠE o …“ v HN iniciovali ředitel redakcí vydavatelství Economia Vladimír Piskáček a rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc. „Hospodářské noviny patří mezi média, která jsou pro nás ze strategického hlediska důležitá. Naši absolventi tvoří podstatnou část jejich čtenářů, stejně jako veřejnost, kterou zajímají ekonomická témata,“ uvedla rektorka VŠE. „Jsem také moc ráda, že Vysoká škola ekonomická v Praze je první vysokou školou, která má svou vlastní rubriku v tištěné i elektronické verzi Hospodářských novin. Věřím, že se bude jednat o dlouhodobý projekt, který posílí dobré jméno školy a ukáže široké spektrum odborného zaměření pracovišť VŠE“.

V minulých týdnech již vyšel sloupek emeritního rektora prof. Ing. Richarda Hindlse, CSc., dr. h. c. „VŠE o strašení deflací“, prof. Ing. Aleny Vančurové, Ph. D. „VŠE o zdanění osobních příjmů“ a prof. Radima Jirouška, DrSc. „VŠE o přesvědčivé argumentaci“. Do psaní pro HN se již zapojily všechny fakulty VŠE.

Odkaz na rubriku: zde