Seminář VŠE a ambasády Korejské republiky

18. listopadu
2015

V pátek 13. 11. se na VŠE uskutečnil seminář s názvem „Seminar on Privatization of the Countries in Transition“. Konferenci uspořádala ambasáda Korejské republiky v Praze ve spolupráci s VŠE.

Cílem konference, na které vystoupil Jeho Excelence pan Bong-Kil Shin, velvyslanec Korejské republiky v Praze, Jiří Rusnok, bývalý předseda vlády České republiky a současný člen Bankovní rady ČNB a prof. Ing. Hana Machková, CSc., rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze, bylo možné využití zkušeností s privatizací pro Korejský poloostrov.

Seminář moderoval Jan Fischer, bývalý předseda vlády ČR a bývalý ministr financí ČR. První sekce se věnovala návrhu, implementaci a efektům privatizační politiky v zemích v tranzici. Na toto téma vystoupili:

• Dušan Tříska, bývalý náměstek ministra financí ČR
  • Roland Czada, profesor University of Osnabrück v Německu
  • Peter Baláž, profesor Ekonomické univerzity v Bratislavě
  • Péter Mihályi, profesor Středoevropské univerzity v Maďarsku
  • Piotr Maszczyk, zástupce děkana pro bakalářské studium, Warsaw School of Economics v Polsku

Odpolední sekce byla věnovaná tématu poučení z privazitační politiky zemí v tranzici a cesty, které by mohly být využity na Korejském poloostrově. Na toto téma vystoupili:

• E-Sub Choi, vědec z Korea Asset Management Corporation, Korejská republika
  • Yoojin Rhee, výzkumný pracovník Korejské rozvojové banky