Manažerský postgraduální kurz „Master“ pro frankofonní zájemce

15. února
2007

S podporou Francouzského velvyslanectví otevírá VŠE 17. ročník manažerského postgraduálního kurzu Master en Administration des Affaires.

Francouzsko-český institut řízení (IFTG) při VŠE v Praze je jedinou vzdělávací institucí v České republice, která se již od roku 1990 specializuje na vzdělávání frankofonních manažerů. Cílem institutu je podporovat formou odborných i jazykových vzdělávacích programů ekonomickou spolupráci mezi Francií a Českou republikou.

Hlavním projektem IFTG je postgraduální kurz, jehož absolventi mohou získat francouzský státní diplom Master en Administration des Affaires (dříve CAAE), který je francouzskou obdobou MBA. Absolventi nacházejí nejčastěji uplatnění ve francouzských firmách působících v ČR (např. Komerční banka, L´Oréal, EURO RSCG).

Výuka je zajišťována ve spolupráci s konsorciem prestižních francouzských vysokých škol: IAE Lyon (Université Jean Moulin Lyon 3), IAE Paris (Université Paris 1 – Panthéon-Sorbonne), IAE Nice (Université de Nice – Sophia-Antipolis), Audencia Nantes. Polovinu výuky zajišťují francouzští profesoři, polovinu výuky v češtině zajišťují učitelé VŠE v Praze.

Podmínkami pro přijetí jsou dobrá znalost francouzštiny, ukončené vysokoškolské vzdělání, popř. v červnu 2007 ukončené 4 roky vysokoškolského vzdělání (tzv. bac + 4). Ve výjimečných případech mohou být přijati i absolventi bakalářského studijního programu s minimálně tříletou prokázanou praxí. Kurz je určen i pro absolventy neekonomických vysokých škol, kteří chtějí získat další kvalifikaci.

Obsahem kurzu je jazyková příprava – intenzivní kurz francouzštiny (14.5. – 18.5. 2007); výuka managementu (deset týdenních modulů): podnik v tržním prostředí, obchodní
a pracovní právo, kvantitativní metody řízení, marketing, řízení lidských zdrojů, účetnictví, finanční řízení, řízení výroby, podniková strategie, informatika a projektové řízení (červen 2007 – leden 2008); minimálně tříměsíční stáž v podniku v České republice nebo ve Francii.

Zájemci jsou vybíráni na základě životopisu ve francouzštině a motivačního pohovoru komisí složenou ze zástupců lyonské university a VŠE. Konkurz se bude konat dne 12.4.2007 v 5.patře Rajské budovy VŠE v prostorách IFTG.

Uzávěrka přihlášek je 30.března 2007. Cena kurzu je stanovena na 44 030,- Kč (vč. DPH).

Autorka: Mgr. Vlaďka Karetová, tajemnice IFTG
Kontakt a informace: