Nový generální ředitel společnosti L´Oréal ČR navštívil VŠE

30. března
2016

Novým generálním ředitelem pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko byl poprvé jmenován Čech, absolvent VŠE Ing. Tomáš Hruška. Setkání s rektorkou VŠE prof. Machkovou se zúčastnil i personální ředitel Andrew Krenek a Ing. Věra Pálková, HR manažerka, rovněž absolventka VŠE.

L´Oréal s VŠE intenzivně spolupracuje již od svého příchodu na český trh v roce 1994. Spolupráce má řadu forem, ale nejvýraznější je partnerství v rámci programu CEMS. Ing. Tomáš Hruška je absolventem oboru Mezinárodní obchod a také jedním z prvních absolventů programu CEMS na VŠE. Svůj semestrální pobyt v zahraničí absolvoval v Belgii, na Université Catholique de Louvain.

Ing. Tomáš Hruška ukončil studia na VŠE v roce 1999 a následně nastoupil do společnosti L´Oréal na pozici produktového manažera zodpovědného za produkty péče o vlasy. Brzy získal post marketingového ředitele, poté se přesunul do mezinárodního sídla skupiny L´Oréal v Paříži. Zde zastával několik manažerských pozic, a to nejen v marketingu, ale i v obchodu a rozvoji obchodních aktivit. V letech 2013 – 2014 působil Ing. Hruška ve funkci generálního ředitele ve Švédsku a před příchodem do České republiky řídil divizi spotřebního zboží společnosti L´Oréal v Itálii.

Jsem velmi pyšná na úspěšnou mezinárodní kariéru Tomáše Hrušky, kterého si velmi dobře pamatuji jako nadaného studenta, kterého jsem měla tu čest i radost učit“, říká rektorka VŠE. Věřím, že jeho jmenování bude dalším impulzem pro rozvoj spolupráce s VŠE.

L´Oréal zaměstnává ve třech zemích, které jsou řízeny z pražské pobočky, více než 400 zaměstnanců a jeho tržby za rok 2014 přesáhly 2,6 mld. Kč. V pražské centrále získala většina českých zaměstnanců vzdělání na Vysoké škole ekonomické v Praze.