Aprílový inovační den s Českou spořitelnou

2016

V pátek 1. dubna proběhl v prostorách podnikatelského akcelerátoru xPORT další inovační den. Toho se tentokrát zúčastnili nejen studenti VŠE, ale i ČZU a ČVUT. Do inovování se totiž nově zapojily další pražské univerzitní inkubátory – Point One z České zemědělské univerzity a InovaJET Českého vysokého učení technického. V každém týmu byl navíc přítomen zástupce České spořitelny ze skupiny tzv. Digitálních pankáčů a nejen ti. Celkem tak bylo vytvořeno 7 týmů čítajících 4-5 členů.

Aprílový inovační den byl však speciální i v mnoha dalších ohledech. Nejenže přivítal rekordní počet účastníků, kterých tentokrát bylo 32, ale v porotě společně usedli rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc., předseda představenstva České spořitelny Ing. Tomáš Salomon, prorektor pro strategii a informační systémy ČZU doc. Ing. Tomáš Šubrt, Ph.D., a ředitel xPORT doc. Ing. Ota Novotný, Ph.D.

Na základě zadání, kterým bylo přijít s inovativním řešením pro nového bankovního autopilota, pak porota vybrala dva vítězné týmy, které nejlépe splnily zadaná kritéria. A zajímavá byla i cena pro vítězný tým – poukaz na únikovou hru.

Pokud vás zajímají další informace o inovačních dnech xPORT, naleznete je na tomto odkaze. O tom, jak vypadaly ostatní inovační dny, se dočtete zde.